Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Gwoździarki

Gwoździarki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 81

Gwoździarki to idealne narzędzie do szybkiego wbijania gwoździ. Nasz sklep oferuje większość dostępnych w tym momencie na rynku narzędzi — czy będzie to gwoździarka marki Milwaukee, Stanley Bostitch, Tjep, Paslode, czy Hikoki, na pewno znajdziesz je u nas na stronie.  Gwoździarki można podzielić na kilka kategorii. W zależności od specyfiki i warunków, w jakich mają pracować, można dobrać model dopasowany idealnie do twoich potrzeb.Posiadamy również gwoździarko sztyfciarki oraz same sztyfciarki. Poznaj naszą ofertę i znajdź model dopasowany do twoich potrzeb.

Gwoździarki - pistolety do gwoździ

Gwoździarki to jedno z podstawowych narzędzi każdego szanującego się budowniczego. Coraz częściej pojawiają się one również w przydomowych warsztatach zapalonych majsterkowiczów, głównie ze względu na wygodę ich użytkowania.

Gwoździarki to narzędzia, które swoim wyglądem przypominają nieco pistolet, dlatego też często określane są mianem pistoletu do gwoździ. W urządzeniu do wbijania gwoździ wykorzystuje się sprężone powietrze. Same gwoździe umieszczone są w magazynku, który może mieć konstrukcję bębna, bądź mogą być podawane taśmowo.

W zależności od wybranego modelu — gwoździarki dają możliwość wbijania dużej ilości gwoździ pod różnymi kątami i na różne głębokości. Pozwalają na wbijanie gwoździ nie tylko w drewnie, ale i tworzywach sztucznych, a nawet i betonie.

Gwoździarki elektryczne służą do wbijania gwoździ bez konieczności używania manualnych narzędzi — młotka i gwoździ. Są znacznie szybsze i wygodniejsze w użyciu, dlatego też doskonale sprawdzą się na budowach, w warsztatach tapicerskich. Gwoździarki akumulatorowe są również narzędziem, które coraz częściej trafia nie tylko w ręce specjalistów, ale również domowych amatorów, którzy wykorzystują je w swoich domowych warsztatach.

Jakie zastosowanie mają gwoździarki?

Wykorzystywane są one w szeroko pojętym przemyśle budowlanym, tapicerskim, a także coraz częściej przez zapalonych majsterkowiczów w domowym zaciszu. Ze względu na ich przeznaczenie wyróżniamy kilka różnych typów gwoździarek. Gwoździarki dekarskie pozwalają na wbijanie gwoździ w krokwie, są natomiast ciężkie, duże i niezbyt wygodne. Dedykowane głównie pracom na wysokościach i dla profesjonalistów. Ich moc pozwala na przybijanie gwoździ nawet do 160mm. Ramowe modele posiadają natomiast mniejszą moc, są jednak znacznie lżejsze, a ich konstrukcja pozwala na komfortową pracę przy zabezpieczaniu podłóg - paneli czy boazerii. Na rynku dostępne są również poręczne gwoździarki wykończeniowe, cechujące się niewielką mocą, które doskonale sprawdzają się podczas składania mebli czy zbijaniu palet drewnianych.

Wbijarki do gwoździ doskonale sprawdzą się do prac domowych - prostych projektów DIY, w których niezbędne jest połączenie kilku drewnianych elementów ze sobą. Ciekawym modelem są również gwoździarko sztyfciarki, które mogą wbijać sztyfty. Te drugie idealnie sprawdzą się do prac wykończeniowych i w miejscach, w których niezbędne jest zachowanie wysokiej estetyki wykończonego produktu. Te modele sprawdzą się także do różnego rodzaju prac tapicerskich.

Jak wybrać najlepszą gwoździarkę?

W celu wybrania odpowiedniej gwoździarki należy przede wszystkim określić zakres, w ramach którego będziemy chcieli z niej korzystać — jakie materiały będziemy przybijać oraz jak często będziemy korzystać z wybranego narzędzia.

Gwoździarki dla profesjonalistów

W przypadku osób planujących pracę w miejscu, które posiada swobodny dostęp do gniazdek elektrycznych, lub dysponują kompresorem, najlepszym wyborem będzie gwoździarka pneumatyczna. Jej działanie bazuje na sprężonym powietrzu, w związku z czym wymaga stałego podłączenia do kompresora, a co za tym idzie również prądu. Jest bardzo silna i pozwala wbijać gwoździe w tempie 2-3 szt na sekundę. Taki wynik pozwala znacznie zoptymalizować pracę. Model gwoździarki pneumatycznej najlepiej sprawdzi się w przypadku pracy profesjonalnej — na przykład przy produkcji palet lub w fabrykach produkujących domy z drewna ze względu na specyfikację i parametry.

Jeśli planujemy korzystać z wbijarki do gwoździ w miejscach trudnodostępnych lub pozbawionych źródeł energii elektrycznej — na przykład przy pracy na wysokościach, idealnym wyborem będą gwoździarki mobilne — akumulatorowe lub gazowe. Te typy gwoździarek polecamy również amatorom i domowym majsterkowiczom. Nie wymagają one bowiem co do zasady podłączenia do prądu i pozwalają na efektywną pracę w wariancie bezprzewodowym – w ogrodzie, w domu lub na dachu.

W przypadku wyboru gwoździarki akumulatorowej warto zwrócić uwagę na kilka parametrów przed jej zakupem, aby wybrać wariant idealny dla siebie. Przede wszystkim ważna jest moc. Ta najczęściej wyrażona jest w dżulach (J). Im większa moc, tym większy zakres pracy i materiałów, jakie można wykorzystać. Równie ważna jest pojemność akumulatora — tę podaje się w zwyczajowo w ilości gwoździ, które można przybić na jednym naładowaniu oraz czas ładowania akumulatora. Wybór odpowiedniego modelu pozwoli to na zoptymalizowanie naszej pracy.

Przy wyborze gwoździarki akumulatorowej warto zwrócić także uwagę na typy gwoździ, które dany model obsługuje oraz pojemność zasobnika. Należy pamiętać, że im większy pojemnik, tym cięższa gwoździarka. Warto więc wybrać odpowiedni dla nas stosunek wielkości do ciężkości narzędzia, aby praca była jak najbardziej komfortowa. Innym doskonałym wyborem dla amatorów będą modele gwoździarki gazowej. W przeciwieństwie do gwoździarek elektrycznych te gwoździarki posiadają zbiornik napełniany propanem-butanem, w których delikatna iskra pozwala wywoływać eksplozję, która wytwarza energię niezbędną do wbicia gwoździa.

Gwoździarki domowe

Jeśli szukasz narzędzia do zastosowań typowo domowych i tapicerskich - warto zainteresować się ofertą sztyfciarek. W przeciwieństwie do gwoździarek, w tych modelach wykorzystuje się sztyfty, które są znacznie mniejsze i nie posiadają typowej dla gwoździ główki. Dzięki temu łączenie poszczególnych elementów mebli, ram obrazów czy luster, a nawet obicie tapicerskie mebli jest niezwykle estetyczne i praktycznie niewidoczne. Ciekawym rozwiązaniem są również gwoździarko-sztyfciarki, które łączą funkcje obu narzędzi. Dzięki temu uzyskujemy narzędzie bardzo uniwersalne i praktyczne zarówno w pracach domowych, jak i tych prowadzonych na zewnątrz.

Jakie aspekty są jeszcze ważne w przypadku gwoździarki?

Ważnym kryterium, którym należy się kierować przy wyborze odpowiedniego dla nas typu gwoździarki, jest wybór rodzaju magazynka. Na rynku dostępne są gwoździarki o dwóch rodzajach magazynków — bębnowy wymaga gwoździ koletowanych, czyli połączonych drutem, a szynowy (taśmowy) może zostać załadowany pojedynczymi sztukami. Pierwszy typ (bębnowy) pomieści więcej gwoździ, co pozwala na dłuższą pracę, bez konieczności uzupełniania gwoździ. Jest również bardziej mobilny. Jest przy tym jednak cięższy. Magazynek taśmowy pomieści mniejszą ilość gwoździ, jednak dzięki temu jest lżejszy i pozwala na pracę w komfortowych warunkach przez dłuższy czas. Umożliwia również pracę w trudnodostępnych miejscach

Gwoździarki różnią się również między sobą sposobem wykonania wystrzału. System spustowy wiąże się z koniecznością naciśnięcia odpowiedniego przycisku. To pozwala na bardzo precyzyjną pracę, kiedy manualna kontrola i dobre dopasowanie do siebie łączonych elementów jest bardzo istotne. W systemie dotykowym strzał odbywa się w momencie przyłożenia głowicy do powierzchni, w którą chcemy wbić gwóźdź. Ten system sprawdzi się przy pracach, gdzie łączone są duże elementy.

Jednym z kluczowych czynników w kontekście wyboru gwoździarki jest długość gwoździ do gwożdziarki, które mają być obsługiwane przez sprzęt oraz pojemność magazynka. Jasne jest, że im większy zakres i pojemność urządzenia tym będzie ono większe i cięższe. Oprócz tego istotna jest amortyzacja odrzutu i poziom wyważenia całego narzędzia.

Pistolet do gwoździ powinien być także wyposażony w antypoślizgowy uchwyt, który nie wysunie się z dłoni w trakcie pracy, a także hak pozwalający na zaczepienie gwoździarki na pasie roboczym. Istotne jest, aby dioda, która wskazująca stan naładowania akumulatora i symbol informujący o tym, że urządzenie wymaga konserwacji była sprawna. Znacznie ułatwia to bowiem pracę. Warto też zwrócić uwagę na cenę wkładów z propanem-butanem.

A zatem... gwoździarki!

Podsumowując – starannie wybrana gwoździarka to sprzęt, który posłuży przez lata i będzie nieoceniona przy majsterkowaniu oraz remontowaniu. To doskonałe elektronarzędzie, które warto mieć w swoim warsztacie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno modele przeznaczone dla profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów. Znajdziesz u nas model dopasowany do twoich potrzeb. W razie wątpliwości służymy pomocą w doborze idealnej gwoździarki dla ciebie.

Filtruj według ceny

Filtruj wg ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram