Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Gwoździarki

Gwoździarki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 82

Gwoździarki - poznaj ich zalety

Gwoździarki to podstawowe narzędzia każdego szanującego się budowniczego. Służą do wbijania gwoździ bez konieczności używania młotka. Dużo szybsza i wygodniejsza w użyciu niż tradycyjne połączenie młotka i gwoździ, gwoździarka szybko stała się jednym z nieodłącznych elementów na każdej budowie. Rożne rodzaje i typy tego sprzętu pozwalają dopasować najodpowiedniejszy w danej sytuacji, w zależności od potrzebnej mocy. Nasz sklep oferuje większość dostępnych w tym momencie na rynku narzędzi - czy będzie to gwoździarka marki Stanley Bostitch, Tjep, Paslode, czy Rawlplug, na pewno znajdziesz je u nas na stronie.

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup gwoździarki?

W celu wybrania odpowiedniej gwoździarki należy przede wszystkim określić zakres, w ramach którego będziemy chcieli z niej korzystać. W przypadku osób planujących pracę w miejscu, które posiada dostęp do gniazdek elektrycznych, lub dysponują kompresorem powinny wybrać gwoździarkę pneumatyczną, która bazuje na sprężonym powietrzu, w związku z czym wymaga stałego podłączenia do kompresora. Jest bardzo silna i po pełnym naładowaniu pozwala wbić nawet 4000 gwoździ, w tempie 2-3 sztuka na sekundę. Taki wynik pozwala znacznie zoptymalizować pracę.

Natomiast jeśli nie jesteśmy w stanie uzyskać dostępu do źródła prądu to najlepiej będzie zdecydować się na gwoździarki mobilne, czyli akumulatorowe lub gazowe. Nie wymagają one bowiem co do zasady podłączenia do sieci elektrycznej i pozwalają na efektywną pracę w wariancie bezprzewodowym – w ogrodzie lub na dachu. Gazowe modele posiadają zbiorniki napełniane propanem-butanem, w których delikatna iskra pozwala wywoływać eksplozję, która wytwarza energię niezbędną do wbicia gwoździa. Z kolei modele akumulatorowe, posiadające mechanizm zamachowe są nie tylko wydajne, ale również ekologiczne.

Jakie zastosowanie mają gwoździarki?

Wykorzystywane są one w szeroko pojętym przemyśle budowlanym. Gwoździarki dekarskie pozwalają na wbijanie gwoździ w gonty, są natomiast ciężkie, duże i niezbyt wygodne. Ramowe modele posiadają natomiast znacznie mniejszą moce, są jednak znacznie lżejsze, a ich konstrukcja pozwala na komfortową pracę przy zabezpieczaniu podłóg. Na rynku dostępne są poręczne gwoździarki wykończeniowe, cechujące się niewielką mocą, które doskonale sprawdzają się podczas składania mebli czy zbijaniu palet drewnianych. Innym, ważnym kryterium jest podział typu magazynka – bębnowy wymaga gwoździ koletowanych, czyli połączonych drutem, a szynowy (taśmowy) może zostać załadowany pojedynczymi sztukami.

Gwoździarki różnią się również między sobą sposobem wykonania wystrzału. System spustowy wiąże się z koniecznością naciśnięcia odpowiedniego przycisku, a dotykowy – z przyłożeniem głowicy do powierzchni, w którą chcemy wbić gwóźdź.

Jakie aspekty są jeszcze ważne w przypadku gwoździarki?

Jednym z kluczowych czynników w kontekście wyboru gwoździarki jest długość gwozdzi, które mają być obsługiwane przez sprzęt oraz pojemność magazynka. Jasnym jest, że im większy zakres i pojemność urządzenia tym będzie ono większe i cięższe. Oprócz tego istotna jest amortyzacja odrzutu i poziom wyważenia całego narzędzia.

Powinno ono być także wyposażone w antypoślizgowy uchwyt, który nie wysunie się z dłoni w trakcie pracy, a także hak pozwalający na zaczepienie gwoździarki na pasie roboczym. Istotne jest, aby dioda, która wskazująca stan naładowania akumulatora i symbol informujący o tym, że urządzenie wymaga konserwacji była sprawna. Znacznie ułatwia to bowiem pracę. Warto też zwrócić uwagę na cenę wkładów z propanem-butanem.

A zatem... gwoździarki!

Podsumowując – starannie wybrana gwoździarka to sprzęt, który posłuży przez lata i będzie nieoceniona przy majsterkowaniu oraz remontowaniu.

Filtruj według ceny

Filtruj wg ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram