Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Gwoździarki pneumatyczne

Gwoździarki Pneumatyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 65

Gwoździarki pneumatyczne to elektronarzędzie dedykowane do wbijania gwoździ. Pozwalają na pracę z praktycznie każdym rodzajem materiałów.

Gwoździarki pneumatyczne to w tym momencie najpopularniejszy typ gwoździarek używany zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Mechanizm ich działania opiera się na kompresorze, który podłącza się do narzędzia, a który następnie podaje sprężone powietrze do cylindra urządzenia. Gdy użytkownik naciśnie spust bądź przystawi gwoździarkę pneumatyczną do powierzchni, tłok z pełnym impetem uderzy w główkę gwoździa wbijając go przy tym. To właśnie siła, z którą wypuszczany jest gwóźdź, jak również sam wygląd sprzętu sprawiła, że gwoździarki nazywane są często nazywane pistoletami do gwoździ. W naszym sklepie możesz znaleźć gwoździarki pneumatyczne między innymi lidera produkcji tego sprzętu – firmy Stanley Bostitch.

Jak wybrać gwoździarkę pneumatyczną?

Gwoździarki pneumatyczne doceniane są przede wszystkim ze względu na swoją moc i wytrzymałość. Ich ograniczeniem jest fakt, że wymagają stałego podłączenia do sprężarki, jak i źródła energii elektrycznej. Dlatego też praca z nimi na wysokościach czy trudno dostępnych miejscach nie jest możliwa. W większości przypadków kryteria wyboru gwoździarki pneumatycznej możemy podzielić na te dotyczące bezpośrednio konstrukcji, jak i te, które świetnie opisują konkretne rozwiązania techniczne. Takie podejście pozwala uniknąć zakupu wbijarki do gwoździ, które nie sprawdzi się do zakresu pracy, jaki dla niej przewidujemy.

Najlepsza gwoździarka pneumatyczna - jak ją wybrać?

Przede wszystkim gwoździarka pneumatyczna powinna być rozsądnie wyważona. W sklepie bardzo często nie da się tego obiektywnie ocenić, dopiero bowiem po dołączeniu węża zasilającego możemy stwierdzić czy całość funkcjonuje bez zarzutów. Warto jednak już na wstępie ocenić czy konkretne urządzenia pozwala na wygodną pracę w wybranym miejscu.

Podstawą działania jest wygodny uchwyt, ze względu na to, że drgania przy wystrzeleniu gwoździa są stosunkowo niewielkie. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, aby rączka była antypoślizgowa. Pozwoli to zagwarantować bezpieczeństwo użytkowania gwoździarki i pozwoli na pewny i stabilny chwyt urządzenia, nawet w niekomfortowej pozycji. Kolejnym istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, są wzierniki magazynka. Większość gwoździarek pozwala na ocenę, ile jeszcze gwoździ pozostało w magazynku. To zdecydowanie ułatwi pracę i pozwoli na bezproblemowe uzupełnienie gwoździ do gwoździarki, kiedy zajdzie taka potrzeba. Ostatnim elementem, który jest istotny, jest skośny wylot – warto pamiętać, że część gwoździarek pneumatycznych posiada konstrukcyjnie przystosowany układ do wbijania gwoździ pod kątem. Ułatwia to pracę w trudno dostępnych miejscach.

Jakie kryteria techniczne są ważne przy wyborze  gwoździarki pneumatycznej?

Do najważniejszych kryteriów technicznych w kontekście wyboru gwoździarek pneumatycznych zaliczymy energię wystrzału i ciśnienie robocze. Ze względu na to, że podanie energii w przypadku urządzeń pneumatycznych jest bardzo często kłopotliwe, w tym przypadku podaje się ciśnienie robocze, które jest prawidłowe. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, aby kompresor, który posiadamy lub planujemy zakupić, mógł zasilić gwoździarkę odpowiednim ciśnieniem. W większości przypadków są to wartości na poziomie 7-7,5 bar, więc najsłabsze sprężarki mogą sobie z tym nie poradzić, o czym należy pamiętać.

Oprócz tego bardzo istotny jest typ i długość gwoździ. Każda gwoździarka może pracować wyłącznie z gwoździami o określonej długości, średnicy i z konkretnym typem łba. Przed zakupem gwoździarki pneumatycznej warto sprawdzić, czy typ gwoździ, które planujemy używać, będzie kompatybilny z wybranym przez nas pistoletem do gwoździ. Należy zwrócić uwagę na fakt, że większość gwoździarek pneumatycznych bazuje na tzw. druciakach, a jedynie niektóre gwoździarki dopasowane są do wystrzeliwania gwoździ łączonych papierową taśmą.

Przy zakupie wbijarki do gwoździ trzeba też wziąć pod uwagę rodzaj powierzchni, na której będziemy pracować. Niemal wszystkie gwoździarki pneumatyczne należą do uniwersalnych narzędzi, które pozwalają na pracę w materiałach zarówno twardych, jak i miękkich. Istotne jest, aby pamiętać o tym, że gwoździarka pneumatyczna występować może w różnych wariantach (gwoździarka do gwoździ do gontów, gwoździarka do gwoździ do betonu, gwoździarka do gwoździ do drewna), co wynika z różnej specyfiki materiałów. Ostatnim aspektem jest strzał sekwencyjny i automatyczny. Wiele renomowanych gwoździarek umożliwia przełączenie z trybu sekwencyjnego na automatyczny, kiedy kolejne gwoździe wystrzeliwane są z szybkością 2 sztuk na minutę.

Gwoździarki pneumatyczne - wybierz model idealny

Wybór gwoździarki pneumatycznej dopasowanej do twoich potrzeb może być niełatwym zadaniem. W ofercie naszego sklepu znajdziesz bogatą ofertę zarówno modeli bębnowych, jak i taśmowych. Jeśli masz problem z wyborem idealnego pistoletu do gwoździ — skontaktuj się z nami. Posłużymy ci fachową radą i dobierzemy sprzęt odpowiadający twojemu trybowi pracy.

Filtruj według ceny

Filtruj wg ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram