Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Gwoździarki pneumatyczne

Gwoździarki Pneumatyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 66

Gwoździarki pneumatyczne to w tym momencie najpopularniejszy typ gwoździarek używany przez zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Mechanizm ich działania opiera się na kompresorze, który podłącza się do narzędzia, a który następnie wstrzykuje sprężone powietrze do cylindra urządzenia. Gdy użytkownik naciśnie spust, bądź przystawi gwoździarkę pneumatyczną do powierzchni, przesunięty tłok wróci na swoje miejsce, wbijając przy tym gwóźdź. To właśnie siła z którą wypuszczany jest gwóźdź sprawiła, że gwoździarki nazywane są „pistoletami”. W naszym sklepie możesz znaleźć gwoździarki pneumatyczne między innymi lidera produkcji tego sprzętu – firmy Stanley Bostitch.

Jak wybrać gwoździarkę pneumatyczną?

Gwoździarki pneumatyczne doceniane są przede wszystkim ze względu na swoją moc i wytrzymałość. Mają swoje wady, jak i zalety. W większości przypadków kryteria ich wyboru możemy podzielić na te dotyczące bezpośrednio konstrukcji, jak i te, które świetnie opisują konkretne rozwiązania techniczne. Takie podejście pozwala uniknąć zakupu narzędzia, które nie sprawdza się w danym działaniu.

Jakie są najważniejsze kryteria konstrukcyjne?

Przede wszystkim gwoździarka pneumatyczna powinna być rozsądnie wyważona. W sklepie bardzo często nie da się tego obiektywnie ocenić, bowiem dopiero po dołączeniu węża zasilającego możemy stwierdzić czy całość funkcjonuje bez zarzutów. Warto jednak już na wstępie ocenić czy konkretne urządzenia pozwoli na wygodną pracę w wybranym miejscu.

Podstawą działania jest wygodny uchwyt, ze względu na to, że drgania przy wystrzeleniu gwoździa są stosunkowo niewielkie. Warto jednak – przede wszystkim dla swojej wygody – zainwestować w wygodniejszy uchwyt, który pozwala stabilnie złapać urządzeni nawet w niekomfortowej pozycji. Drugim elementem na który warto zwrócić uwagę są wzierniki magazynka. Większość gwoździarek pozwala na ocenę, ile jeszcze gwoździ pozostało w magazynku. Warto jednak zwrócić uwagę na konstrukcje wziernika Ostatnim elementem, który jest istotny jest skośny wylot – warto pamiętać, ze część gwoździarek pneumatycznych posiada konstrukcyjnie przystosowany układ do wbijania gwoździ pod kątem. Wówczas mogą być one wyposażone w zębate pierścienie wokół wylotu lub być co najmniej ścięte.

Najważniejsze kryteria techniczne – gwoździarki pneumatyczne

Do najważniejszych kryteriów technicznych w kontekście wyboru gwoździarek pneumatycznych zaliczymy energię wystrzału i ciśnienie robocze. Ze względu na to, że podanie energii w przypadku urządzeń pneumatycznych jest bardzo często kłopotliwe to podaje się ciśnienie robocze, które jest prawidłowe. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, aby kompresor mógł zasilić gwoździarkę odpowiednim ciśnieniem. W większości przypadków są to wartości na poziomie 7-7,5 bar, więc najsłabsze sprężarki mogą sobie z tym nie poradzić.

Oprócz tego bardzo istotny jest typ i długość gwoździ. Każda gwoździarka może pracować wyłącznie z gwoździami o określonej długości, średnicy i z konkretnym typem łba. Ciężko ocenić, który typ będzie najlepszy, bo to zależy od specyfiki wykonywanych zadań, jednak warto pamiętać o tym, że większość sprzętu bazuje na tzw. druciakach, a jedynie niektóre gwoździarki dopasowane są do wystrzeliwania gwoździ z papierowej taśmy.

Warto też wziąć pod uwagę rodzaj powierzchni. Niemal wszystkie gwoździarki pneumatyczne należą do uniwersalnych narzędzi, które pozwalają na pracę w materiałach twardych i miękkich. Istotnym jest, aby pamiętać o tym, że gwoździarka pneumatyczna będzie mieć inne parametry niż podstawowa gwoździarka do drewna, co wynika z różnej specyfiki materiałów. Ostatnim aspektem jest strzał sekwencyjny i automatyczny. Wiele renomowanych gwoździarek umożliwia przełączenie z trybu sekwencyjnego na automatyczny, kiedy kolejne gwoździe wystrzeliwane są z szybkością 2 sztuk na minutę.

Filtruj według ceny

Filtruj wg ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram