Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Gwoździarki gazowe

Gwoździarka gazowa służy do szybkiego i efektywnego wbijania gwoździ. Choć gwoździarki kojarzą się głównie z placami budowy i zakładami tapicerskimi, to coraz częściej można je również spotkać w warsztatach domowych majsterkowiczów. Poznaj naszą ofertę gwoździarek gazowych i wybierz najlepszy model dla siebie.

Gwoździarki gazowe i ich zalety

Gwoździarka gazowa z powodzeniem może zastąpić tradycyjny młotek, przy pracach konserwacyjnych czy składaniu domowych mebli. Ze względu na swój wygląd często nazywane jest także gazowym pistoletem do gwoździ.

 

Niewątpliwą zaletą wbijarek do gwoździ na gaz jest prostota ich użytkowania oraz mobilność i mnogość zastosowań. W zależności od sprzętu, który wybierzemy, możemy nim przybić zarówno deski, jak i różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Najmocniejsze modele potrafią nawet solidnie przybić drewno do betonu. Oferta naszego sklepu pozwoli ci wybrać idealną gwoździarkę gazową, która spełni twoje wymagania i będzie doskonale dopasowana do twojego trybu pracy.

Czym wyróżnia się gwoździarka gazowa?

Gwoździarki gazowe, nazywany są również gazowo-akumulatorowymi. To, co wyróżnia je od gwoździarek pneumatycznych czy elektrycznych, jest fakt posiadania zbiornika z gazem, najczęściej jest to mieszanka gazów propan-butan. Zasada działania gwoździarki gazowej jest bardzo prosta. W gwoździarkach gazowych dochodzi do wybuchu w komorze – gaz wypuszczany jest z dedykowanego pojemnika, a iskra pochodzi z iskrownika, który zasilany jest niewielkim akumulatorem. Po zapłonie gazu dochodzi do gwałtownego wydzielania sporej ilości gazów, które na skutek rozprężania wypychają na zewnątrz gwóźdź z ogromną siłą. System ten charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością i dużą energią wylatującego gwoździa, co pozwala gwoździarce gazowej do betonu na większą skuteczność, niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych narzędzi.

W przeciwieństwie do gwoździarek pneumatycznych model gazowy nie potrzebuje do swojego działania żadnych kabli czy węży z powietrzem. Dzięki temu jest bardzo mobilna i poręczna. Pozwala na pracę na wysokościach. Kolejnym jej atutem jest duża moc. To sprawia, że gwoździarki gazowe doskonale sprawdzą się we wbijaniu gwoździ w twarde materiały takie jak na przykład beton. Te modele gwoździarek pozwalają na pracę niemal w każdych warunkach. Dlatego też jest to sprzęt najczęściej wybierany przez profesjonalistów. 

Gwoździarka gazowa - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup gwoździarki do swojego warsztatu lub firmy, warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami, które pozwolą nam na wybór wbijarki do gwoździ dostosowanej do naszego charakteru pracy i naszych potrzeb. Należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań — gdzie będziemy używać naszej gwoździarki? Będzie to domowy warsztat czy place budowy? W jakich warunkach zamierzamy pracować? Czy zależy nam na pistolecie do gwoździ, który będzie w pełni mobilny i umożliwi nam pracę w bardzo ciasnych czy trudno dostępnych miejscach? Czy sprzęt będzie służył nam do profesjonalnych prac budowlanych i dekarskich, czy raczej poszukujemy sprzętu do domowego warsztatu?

Przy zakupie gwoździarki gazowej ważny czynnikiem jest wybór magazynku. Na rynku dostępne są dwa typy zasobników — bębnowy, który pomieści większą liczbę gwoździ i ten jest tylko i wyłącznie przy gwoździarkach pneumatycznych, pozwoli nam  na dłuższą pracę, bez konieczności ponownego załadowania gwoździ. Jest przy tym jednak cięższy. Drugim typem magazynku jest taśma — pozwala ona na załadowanie gwoździ łączonych w pakietach łączonych najczęściej papierem. Modele z tym rodzajem zasobnika są lżejsze, natomiast konieczne będzie częste uzupełnianie magazynka.

Zaletą gwoździarek gazowych jest także posiadanie akumulatora. Dzięki temu sprzęt nie musi być stale podłączony do źródła energii elektrycznej. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora. Podstawowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 2,5 Ah umożliwia około 6000-7000 strzałów, w zależności od energii i ciężaru gwoździa. Część producentów podaje ten parametr nie klasycznie w amperogodzinach (Ah), a właśnie w ilości gwoździ, które możemy wbić na jednym, pełnym naładowaniu. Warto zwrócić uwagę czy akumulatory w gwoździarce są uniwersalne i pasują do innych urządzeń wybranego przez nas producenta.

Przy wybieraniu idealnej gwoździarki gazowej warto zastanowić się jakie materiały będziemy ze sobą łączyć. Nie każdy typ gwoździ do gwoździarek będzie pasował do każdego modelu pistoletu do gwoździ.

Wybierz idealną gwoździarkę gazową

Niezależnie od tego, na który model gwoździarki gazowej się zdecydujesz, jest to sprzęt, który zdecydowanie ułatwi i przyspieszy twoją pracę. Wbijanie gwoździ stanie się prawdziwą przyjemnością. Oferta naszego sklepu bogata jest w pistolety do gwoździ o różnych parametrach. Jeśli masz problem z wyborem idealnego modelu gwoździarki gazowej dla siebie — służymy pomocą! Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy udzielą ci fachowej porady i dobiorą gwoździarkę dopasowaną do twoich potrzeb.

Filtruj według ceny

Filtruj wg ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram