Wyświetlanie wszystkich wyników: 30
Zszywacze pneumatyczne to narzędzia cechujące się bardzo dużą mocą i możliwością pracy praktycznie z każdym materiałem i wielką uniwersalnością. Warto jednak wiedzieć, że nie dzieje się to bezkosztowo – w większości przypadków wymagana jest umiejętność obsługi zszywacza i liczenie się z koniecznością zakupu dobrego kompresora.
Jest to często spotykane pytanie, zadawane przez osoby, które nie mają styczności z tym narzędziem. Zszywacz pneumatyczny jest takim wariantem zszywacza, w którym zamiast siły nacisku czy pracy elektromagnesu wykorzystuje się energię sprężonego powietrza. To narzędzia, które wykorzystywane są do metkowania drewnianych towarów i przeprowadzania poważnych prac remontowo-montażowych.
Istotnym faktem jest, że zszywacze pneumatyczne rzadko mogą pracować na sztyftach – w przeciwieństwie do zszywaczy elektrycznych. Aby z nich korzystać konieczne jest inne urządzenie, czyli sztyfciarka. Zakres pracy uzależniony jest od odmiennej konstrukcji tłoka-młotka.
Wybierając zszywacze pneumatyczne, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, do których należą:
- Maksymalne ciśnienie robocze – teoretycznie powinno się ono przekładać na większą siłę działania zszywacza, ale w większości przypadków ograniczona jest na przykład wadliwa konstrukcją. W ostateczności ciśnienie robocze np. 9 bar nie musi gwarantować dużo większej przewagi niż 7 bar, jeśli jakość teoretycznie słabszego zszywacza jest wysoka. Jest to o tyle istotne, że najniższe ciśnienie robocze dla większości modeli wynosi około 4 bar i jest potrzebne do pracy z większością twardych materiałów.
- Pojemność zasobnika – jest ona uzależniona od szerokości zszywek. W przypadku, gdy w zasobniku mieści się mniej niż 100 zszywek to prace będą niestety często przerywane, co oznacza, że zakup tego typu zszywacza mija się z celem. Warto zwrócić uwagę na to, że zbyt długi zasobnik będzie oznaczał wzrost wielkości samego urządzenia.
- Masa – mobilność zszywaczy pneumatycznych już na etapie produkcyjnym ograniczana jest kompresorem i przewodem pneumatycznym. Warto wiedzieć, że zbyt duża masa utrudnia pracę. Większość popularnych narzędzi waży około 1,2kg – część z nich jest lżejszych lub cięższych.
- Jakość i precyzja wykonania – lekkie stopy magnezowo-aluminiowe to świetny materiał na obudowę, jednak nic z nich nie będzie, jeśli cały mechanizm funkcjonowania narzędzia będzie nieprecyzyjny.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zszywaczy pneumatycznych. Gwarantujemy najwyższą jakość, sprawdzaną w wielu sytuacjach, która pozwoli pracować na wysokich obrotach przez długi czas.