Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Gwoździarka – narzędzie idealne nie tylko dla fachowców

Gwoździarki mają na tyle wszechstronne zastosowania, dzięki którym zyskały na popularności, że nie są narzędziem stosowanym tylko przez fachowców. Praca gwoździarką jest łatwa, bardziej estetyczna oraz bezpieczniejsza w porównaniu z użyciem tradycyjnych narzędzi.

Czym jest gwoździarka?

Gwoździarka to urządzenie, które służy do wbijania gwoździ w przeróżne podłoża. Posiada możliwość regulacji głębokości oraz kąta wbijania gwoździ, co sprawia, że praca staje się szybsza i bardziej komfortowa. Warto zainwestować w tego typu urządzenie, aby usprawnić swoją pracę. Gdzie gwoździarka może się przydać? Oferta gwoździarek na rynku jest szeroka, w zależności od wykonywanej pracy odpowiedni będzie inny typ urządzenia, są to m. in. gwoździarki do montowania elementów drewnianych, schodów, podłóg, konstrukcji szkieletowych, jak również materiałów metalowych oraz betonowych. Narzędzia do wbijania gwoździ są wykorzystywane przede wszystkim w pracach wykończeniowych i ogólnobudowlanych. Przy wyborze gwoździarki należy dokładnie sprawdzić parametry, takie jak moc, pojemność magazynka, rodzaj (w tym długość) gwoździ oraz długość cyklu pracy, które bezpośrednio wpływają na wydajność pracy. Dodatkową zaletą jest funkcja zabezpieczająca urządzenie przed przypadkowym uruchomieniem.

 

 

Rodzaje gwoździarek

Gwoździarki pneumatyczne — wbijają gwoździe za pomocą sprężonego powietrza, do ich działania potrzebny jest kompresor, nadaje się do pracy z podłożem drewnianym.

 

Gwoździarki gazowe — wbijanie gwoździ możliwe jest dzięki mieszance gazowej (propan-butan), posiada wielką moc i jest narzędziem mobilnym o zasilaniu w większości akumulatorowym. Sprawdzi się przy twardych podłożach jak beton czy metal.

 

Gwoździarki akumulatorowe — źródłem mocy jest akumulator, co sprawia, że urządzenie jest mobilne. To dobry wybór do montażu różnego rodzaju płyt.

 

Gwoździarki elektryczne — zasilane kablem sieciowym, najczęściej występują w modelach, które łączą zszywacz i gwoździarkę, co sprawia, że są odrobinę słabsze od pozostałych rodzajów gwoździarek.

 

Zalety posiadania gwoździarki w domu

Mimo tego, że prace domowe nie są wykonywane na dużą skalę, to warto zaopatrzyć się w gwoździarkę. Przyda się szczególnie przy pracy w ogrodzie lub naprawach mebli i drewnianych konstrukcji. W domowych warunkach najlepiej sprawdzą się gwoździarki akumulatorowe bądź gazowe, ze względu na ich mobilność oraz przystępną cenę. Najczęściej majsterkowicze wybierają modele z magazynkami szynowymi, ponieważ takie narzędzia mają mniejszą wagę i są bardziej poręczne. Wybór odpowiedniej gwoździarki zależy przede wszystkim od potrzeb, trzeba przede wszystkim postawić na komfort użytkowania, który jest najważniejszym czynnikiem, stanowiącym o efektach pracy. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na takie czynniki, jak ciśnienie/moc pracy, przeznaczenie, pojemność magazynka, wziernik magazynka (czy jest skonstruowany w taki sposób, że widać ile gwoździ pozostało), rodzaj obsługiwanych gwoździ, wygodny uchwyt oraz waga.

Najnowsze na blogu

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosna to czas rozkwitu kwiatów, dni stają się coraz cieplejsz

Grzyb na ścianach – jak sobie z nim poradzić?

Główną przyczyną powstawania pleśni na ścianach jest wilgo

Zielony dach – ciekawe aranżacje nie tylko na wyspach

Zielony dach należy do niecodziennych rozwiązań.

Narzędzia budowlane – które lepiej kupić, a które wynająć?

W warsztacie każdego majsterkowicza powinny znaleźć się narz

Blacha na dach – krótki przewodnik po rodzajach pokrycia dachowego

Niezbędnym aspektem w procesie kończenia budowy, jest instalacj

Jak zamontować siatkę dla kota?

Posiadanie kota to wspaniała sprawa, jednak wiąże się z dosto

Tokarz – specyfika zawodu dziś, a tokarstwo w drewnie

Tokarz jest jednym z zawodów deficytowych, współcześnie kojar

Antresola – jak zamontować ją sprawnie i bezpiecznie

Antresola to wspaniały pomysł pod bardzo wieloma aspektami.

Balustrada balkonowa – co warto wiedzieć przed instalacją?

Balustrada jest bardzo istotnym elementem konstrukcyjnym w przypa

Zawód – cieśla. Kim jest cieśla, czym się zajmuje i dlaczego warto rozważyć tę drogę zawodową?

Zawód cieśli wciąż jeszcze zdaje się być w miarę powszechn

1 2 3 7
Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram