Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Gwoździarki akumulatorowe

Gwoździarki akumulatorowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Gwoździarki akumulatorowe - poznaj ich zalety

Gwoździarki akumulatorowe to najwyższej klasy urządzenia przeznaczone do pracy w trudno dostępnych miejscach i sprawdzające się wszędzie tam, gdzie koniecznym jest wbicie dużej ilości gwoździ. Jak w przypadku wszystkich innych urządzeń remontowo-budowlanych najistotniejsza jest jakość – w tym celu warto zapoznać się ze specyfikacją danych urządzeń i pochylić się nad najistotniejszymi elementami, decydującymi o tym, jakie działania są efektywne.

Gwoździarki akumulatorowe - jak wybrać odpowiednie?

Podstawowe parametry w większości gwoździarek akumulatorowych są takie same. W praktyce jednak niewielkie detale decydują o tym, jak funkcjonalne i użyteczne jest dane urządzenie. Podstawowym kryterium jest zatem efektywność w działaniu, a nie jak to zazwyczaj się ocenia – cena i marka.

Gwoździarki akumulatorowe – najistotniejsze parametry

Istnieje kilka najistotniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie gwoździarki akumulatorowej. Należą do nich:

  • Pojemność zasobnika i typ gwoździ – to podstawowe parametry techniczne, które determinują jaką ilość gwoździ możemy umiejscowić w zasobniku. Oczywistym jest, że im jest ich więcej tym dłużej możemy pracować bez przerwy, przy czym wówczas większa jest masa zestawu. Warto w tej sytuacji zwrócić uwagę na sposób podawania gwoździ. Większość gwoździarek akumulatorowych pracuje na taśmach papierowych z kątem łączenia 34 stopnie.
  • Pojemność akumulatora – bardzo istotna rzecz, szczególnie jeśli mówimy o narzędziu, które zasilane jest z baterii. Pojemność powinniśmy oceniać dwutorowe – w pierwszym przypadku porównać nominalną pojemność, a w drugim ocenić ilość gwoździe, które będziemy w stanie wbić do momentu rozładowania akumulatora. Podstawowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 4 Ah umożliwia około 500-700 strzałów, w zależności od energii i ciężaru gwoździa, czyli około 10-14 pełnych magazynków.
  • Temperatura pracy – gwoździarki akumulatorowe często są używane na powierzchni czy na dużych halach produkcyjnych. Część narzędzi została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwiać właśnie taką pracę – w takim przypadku temperatura wynosi od -15 stopni do + 50 stopni Celsjusza.
  • Moc – jeden z kluczowych parametrów, który wyrażany jest w dżulach. Bardzo ważne jest, że to miara energii z jaką wyrzucany jest gwóźdź, a nie mocy i ten właśnie parametr pozwala porównać poszczególne urządzenia z dużą dokładnością. Najlepsze gwoździarki pozwalają strzelać z energią przekraczającą 100 J. Taka moc pozwala na skuteczną pracę z twardymi gatunkami drewna i gwoździami o długości dochodzącej do 9cm.
  • Szybkość i tryby pracy – gwoździarki akumulatorowe są bardzo często wybierane ze względu na możliwość znacznego przyspieszenia trybu pracy. Warto przy zakupie zwrócić uwagę na to czy gwoździarkę można przełączyć na tryb automatyczny czy trzeba wystrzeliwać gwoździe, każdorazowo naciskając spust.
  • Bezpieczeństwo – gwoździarka jest niebezpiecznym narzędziem, dlatego tak istotne jest zabezpieczenie mechanizmu strzelającego. Istotnym jest, aby rozszerzyć całą konstrukcję – bazując na sposobie przenoszenia czy ładowania.

Wybierz optymalnie dla siebie - gwoździarki akumulatorowe

Filtruj według ceny

Filtruj wg ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram