Taker i zszywacz - czym to się różni?

Zwykle używamy tych nazw zamiennie. Jednak czy w istocie taker różni się od zszywacza? A jeśli tak, to czym? Zszywacz jest zwykle pojmowany jako proste w obsłudze urządzenie mechaniczne, umożliwiające mocowanie różnego rodzaju drobnych elementów. Świetnie się sprawdza przy mocowaniu detali do struktur niegrubych. Zazwyczaj używa się go w pracach dekoracyjnych, instalacyjnych i wykończeniowych. Z kolei taker jest przeznaczony do prac montażowych oraz warsztatowych. W przeciwieństwie do zszywacza głębokość wbijania zszywki można dostosować do grubości materiału. Zszywacze, jak i takery mają podstawową zaletę – zakres pracy, dzięki któremu usprawnimy oraz przyśpieszymy nasze działania.  Choć w zasadzie takery różnią się od zszywaczy, w praktyce nazwy tych urządzeń używane są zamiennie.

Taker - podstawowe rodzaje

Wyróżnia się między innymi takery elektryczne oraz pneumatyczne. Zastanawiasz się, który taker warto wybrać? Dyskonty posiadające w ofercie narzędzia oraz sklepy profesjonalne przeznaczone wyłącznie do sprzedaży tego typu produktów, oferują różne modele takerów czy zszywaczy. Ze względu na źródło mocy, możemy wyróżnić zszywacze elektryczne, akumulatorowe oraz zszywacze pneumatyczne (w tym młotkowe).

Zszywacze - zastosowanie

Takery elektryczne idealnie sprawdzają się zarówno ba budowach, w domu, jak i w profesjonalnych zakładach tapicerskich. Tego typu nowoczesne narzędzia projektowane są z myślą o użytkowniku. Dlatego urządzenia te są bardzo lekkie, a specyficzny kształt pozwala na wykonanie zszycia nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Komfort pracy wzrasta, gdy taker idealnie leży w ręce i jest wygodny w użyciu. Współczesne zszywacze są w pełni zautomatyzowane, przez co praca wykonywana jest w bardzo szybkim tempie. Natomiast skuteczność oraz efektywność szycia na każdej płaszczyźnie zapewnia wewnętrzny mechanizm generujący dużą siłę. Jak sama nazwa mówi zszywacze elektryczne zasilane są prądem elektrycznym. Natomiast w obiegu znajduje się również taker akumulatorowy, który ze względu na zainstalowaną baterię i brak kabla jest mobilny, a tym samym często  wygodniejszy w użyciu. Profesjonalne przeznaczenie urządzenia wymaga najwyższej jakości jego wykonania, co przekłada się na cenę. Jednak warto zainwestować w tego typu sprzęt i zadbać o komfort oraz solidność swojej pracy. Dzisiejszy rynek pełen jest różnego rodzaju zszywaczy, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Taker - niezbędnik profesjonalnego dekarza 

W trakcie prac remontowych i budowlanych często zachodzi potrzeba łączenia ze sobą różnego rodzaju elementów. Dzięki temu narzędziu, prace tego typu będą przebiegać szybciej i sprawniej. Nie zawsze można użyć kleju czy gwoździ, a bardziej estetycznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie takera, który w prosty sposób pozwoli na efektywne działanie.  

Najnowsze na blogu

Spawarki laserowe - co musisz wiedzieć?

Spawarki laserowe to prawdziwa rewolucja w dziedzinie spawania, oferująca szereg...

Opalarka - definicja, rodzaje i zastosowanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie narzędzie jest kluczem do skutecznego usuwania...

Młot udarowy - kiedy i do czego go wykorzystać?

Czy zastanawiasz się, jak maksymalnie wykorzystać potencjał młota udarowego? Ten...

Jaką myjkę ciśnieniową kupić i jak jej używać?

Myjki ciśnieniowe coraz mocniej zyskują na popularności, a co ciekawe równie chętnie są...

Kosa mechaniczna a podkaszarka do trawy — czym się różnią?

Kiedy przychodzi pora na pielęgnację ogrodu czy działki, jednym z kluczowych zadań jest...