Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Zszywacze

Zszywacze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 43

Zszywacze to bardzo proste urządzenia mechaniczne, które pozwalają mocować drobne elementy. Są bardzo proste w użyciu i praktycznie niezawodne. Zszywacze umożliwiają mocowanie różnych elementów, pod warunkiem, że struktury nie są bardzo grube i nie muszą przenosić nadmiernych obciążeń. Co do zasady – ciężko będzie nam użyć zszywacza w trakcie budowania drewnianych konstrukcji, jednak to sprzęt, który doskonale sprawdzi się we wszelkiego rodzaju pracach dekoracyjnych, wykończeniowych i instalacyjnych.

Zszywacze – najważniejsze rodzaje

W trakcie przeprowadzania prac remontowych i budowlanych bardzo często zachodzi konieczność łączenia ze sobą rozmaitych elementów. Nie jest jednak niezbędnym, aby każdorazowo używać kleju czy gwoździ. Zdarza się, że będziemy potrzebować innych rozwiązań, aby zachować estetyczny wygląd konkretnych przedmiotów. W tym celu właśnie wykorzystuje się zszywacze, które w prosty sposób pozwolą na efektywne działanie.

Zszywacze – w jakim celu są najczęściej używane?

Zszywacze mają jedną podstawową zaletę – zakres prac, który możemy ogarnąć dzięki nim jest naprawdę spory. Idealnie nadadzą się do prac tapicerskich. Dzięki nim możliwe będzie szybkie przyczepienie oderwanych obić meblowych oraz wymiana tapicerki na krzesłach na nową. Świetnie sprawdzi się również, jeśli będziemy chcieli przymocować wykładzinę, boazerię lub listwy przyścienne. Okazuje się niezastąpiony również w przypadku prac dekarskich, kiedy umożliwia montaż papy, izolacji, folii i dachówki. Dzięki niemu montaż paneli i elementów drewnianych będzie znacznie łatwiejszy i zajmie mniej czasu.

Zszywacze rozróżniamy ze względu na ich zastosowanie. Wyróżniamy:

Zszywacze młotkowe – to rodzaj zszywaczy, które stosowane są do prac dekarskich, budowlanych i remontowych. Charakterystyczna budowa pozwala wydostawać się sztywkom razem z uderzeniem o wybraną powierzchnię. Jego wykorzystanie bardzo prosto można porównać do korzystania z młotka. Sposób jego użycia jest jednak znacznie sprawniejszy, bo nie wymaga przytrzymywania kolejnych elementów złącznych.

Zatem produkt ten bardzo dobrze sprawdza się przy pracach w niekomfortowych warunkach, gdzie czas poświęcony poszczególnym zadaniom odgrywa kluczową rolę. Zszywacze młotkowe są jednak znacznie mniej precyzyjne od innych rodzajów zszywaczy.

Zszywacze tapicerskie – cechują się one zazwyczaj niewielką wagą. Wypuszczają zszywki po naciśnięciu spustu, a te z dużą siłą wbijają się w wybrany materiał. W większości posiadają specjalny regulator siły, aby móc dopasować je do wybranych podłoży. Dzięki temu urządzenie jest znacznie bardziej precyzyjne, przez co stosowane przy pracach wykończeniowych niemal zawsze daje dobre rezultaty.

Zszywacze tapicerskie dzielą się na ręczne, elektryczne i pneumatyczne. Zszywacze ręczne stosowane są najczęściej w gospodarstwach domowych, gdzie idealnie sprawdzą się w przypadku drobnego majsterkowania. Profesjonaliści wybierają bardzo często również modele elektryczne, które są znacznie droższe i znacznie przyspieszają proces łączenia materiałów. Warto wiedzieć, że najdroższy i zarazem najszybszy jest model pneumatyczny, które jest mimo wszystko rzadko stosowany – nie tylko z uwagi na koszty zakupu, ale też na skomplikowane użytkowanie i konieczność dostępu do dodatkowego osprzętu.

Filtruj według ceny

Filtruj wg ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram