Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Zszywki

Zszywki tapicerskie są niepozornie wyglądającym elementem, który jest bardzo istotny dla całości, stworzonej z tkanin obiciowych, stelaży i pianek wyścielających. Zdarza się, że można je zastąpić gwoździami tapicerskimi. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele zszywek o różnych kształcie, szerokości i wykończeniu, że można je używać na każdym etapie produkcji mebli.

Meble tapicerowane znajdują natomiast zastosowanie w przypadku bardzo wielu materiałów, dodatków i akcesoriów tapicerskich. Dominują wśród nich zszywki tapicerskie, które produkowane są z wysokiej jakości stali, która jest odpowiednio przygotowana i walcowana, a następnie formowana zgodnie z normami.

Czym są zszywki?

To akcesoria tapicerskie, które są niezbędne do produkcji mebli. Znajdują swoje zastosowanie już na etapie scalania obić na krzesłach, aż po tworzenie pikowanych, skomplikowanych kanap. W związku z tym bardzo istotne jest, aby w swoich działaniach wykorzystywać wyłącznie najwyższej jakości zszywki. Te najlepsze produkowane są z przeciąganej na sucho stali, która następnie poddana jest wyżarzaniu, galwanizacji i przeciąganiu na mokro. Celem tej obróbki jest stworzenie zszywek, które będą odporne na uszkodzenia, mocno wbijając się w spinane powierzchnie i niewyginające się, w przypadku materiału mało plastycznego.

Jak wybrać zszywki do rodzaju wykonywanej pracy?

W celu odpowiedniego wykonania obicia, pikowania i innych prac polegających na spajaniu poszczególnych elementów mebla, warto szczególną uwagę zwrócić na najlepsze zszywki tapicerskie. Najwyższej jakości produkt musi być bowiem wykonany z materiałów, o parametrach, które warunkują wytrzymałość i plastyczność zszywek. W związku z tym do produkcji zszywek tapicerskich wykorzystywana jest zazwyczaj stal przeciągana na sucho i poddawana obróbce chemiczno-cieplnej.

W zależności od rodzaju zszywek mogą być one wykorzystywane do:

  1. Mocowania tkanin tapicerskich, materiałów dekoracyjnych, skór czy plakatów (głównie zszywki z cienkiego drutu)
  2. Prac izolacyjnych, montażu folii dachowych, papy, kartonów i PCV (przede wszystkim zszywki z drutu płaskiego)
  3. Mocowania zszywek zaokrąglonych przy użyciu kabli niskonapięciowych
  4. Mocowania twardych materiałów lub, gdy mocowanie wymaga głębokiego wbicia przy meblach pikowanych (głównie zszywki wąskie i gwoździe tapicerskie)

Jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyboru zszywek?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ich różnorodną długość. W przypadku siedzisk krzeseł tapicerowanych stosuje się przede wszystkim zszywki 6 i 8 mm. Natomiast do mocowania tkanin używa się zszywek o długości 10 mm. Część mebli tapicerowanych wymaga zastosowania zszywek o długości 12 mm. W takiej sytuacji mówimy przede wszystkim o tkaninach i tapicerkach pikowanych.

W przypadku formatek sprężynowych najlepiej jest wykorzystywać zszywki o długości 18 lub 21 cm. Z kolei zszywki tapicerskie o długości 25 do 55 mm powinno się przede wszystkim montować do szkieletów mebli, gdzie zszywki wąskie są najczęściej stosowane do mocowania drutu formatek. Z kolei w tapicerstwie używane są także zszywki w rozmiarach 40 i 50 mm, ożywicowane, przeznaczone do zwiększania sztywności – głównie te wykonane z cienkiego drutu. Ożywicowanie ogranicza wyginanie nóg zszywek przy wbijaniu ich w twarde drewno.

Filtruj według ceny

Filtruj wg ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram