Wyświetlanie wszystkich wyników: 10
Meble tapicerowane znajdują natomiast zastosowanie w przypadku bardzo wielu materiałów, dodatków i akcesoriów tapicerskich. Dominują wśród nich zszywki tapicerskie, które produkowane są z wysokiej jakości stali, która jest odpowiednio przygotowana i walcowana, a następnie formowana zgodnie z normami.
To akcesoria tapicerskie, które są niezbędne do produkcji mebli. Znajdują swoje zastosowanie już na etapie scalania obić na krzesłach, aż po tworzenie pikowanych, skomplikowanych kanap. W związku z tym bardzo istotne jest, aby w swoich działaniach wykorzystywać wyłącznie najwyższej jakości zszywki. Te najlepsze produkowane są z przeciąganej na sucho stali, która następnie poddana jest wyżarzaniu, galwanizacji i przeciąganiu na mokro. Celem tej obróbki jest stworzenie zszywek, które będą odporne na uszkodzenia, mocno wbijając się w spinane powierzchnie i niewyginające się, w przypadku materiału mało plastycznego.
W celu odpowiedniego wykonania obicia, pikowania i innych prac polegających na spajaniu poszczególnych elementów mebla, warto szczególną uwagę zwrócić na najlepsze zszywki tapicerskie. Najwyższej jakości produkt musi być bowiem wykonany z materiałów, o parametrach, które warunkują wytrzymałość i plastyczność zszywek. W związku z tym do produkcji zszywek tapicerskich wykorzystywana jest zazwyczaj stal przeciągana na sucho i poddawana obróbce chemiczno-cieplnej.
Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ich różnorodną długość. W przypadku siedzisk krzeseł tapicerowanych stosuje się przede wszystkim zszywki 6 i 8 mm. Natomiast do mocowania tkanin używa się zszywek o długości 10 mm. Część mebli tapicerowanych wymaga zastosowania zszywek o długości 12 mm. W takiej sytuacji mówimy przede wszystkim o tkaninach i tapicerkach pikowanych.
W przypadku formatek sprężynowych najlepiej jest wykorzystywać zszywki o długości 18 lub 21 cm. Z kolei zszywki tapicerskie o długości 25 do 55 mm powinno się przede wszystkim montować do szkieletów mebli, gdzie zszywki wąskie są najczęściej stosowane do mocowania drutu formatek. Z kolei w tapicerstwie używane są także zszywki w rozmiarach 40 i 50 mm, ożywicowane, przeznaczone do zwiększania sztywności – głównie te wykonane z cienkiego drutu. Ożywicowanie ogranicza wyginanie nóg zszywek przy wbijaniu ich w twarde drewno.