Wiązarki do zbrojeń – niezbędne na budowie

Wiązarki zbrojeniowe służą do zabezpieczania miejsc łączenia prętów zbrojeniowych za pomocą pętli z drutu. Użycie wiązarki zapewni wytrzymałość i stabilność zbrojenia podczas zalewania go zaprawą. Z wiązaniem zbrojeń mamy do czynienia na każdej budowie. Dostępność coraz szerszego asortymentu sprzętów służących do zbrojenia betonu sprawia, że kolejne firmy budowlane decydują się na inwestycję w wiązarki do zbrojeń. Poniesione koszty owocują znaczącym zwiększeniem wydajności, a co za tym idzie, zyskami finansowymi. Wykorzystanie wiązarki do zbrojeń jest naprawdę korzystnym rozwiązaniem budowlanym. Częściowe zautomatyzowanie procesu zbrojenia daje szereg mierzalnych profitów. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • przyspieszenie tempa pracy

Decydując się na automatyczną wiązarkę do zbrojeń, możesz przyspieszyć tempo pracy nawet pięciokrotnie. Najbardziej zaawansowanym narzędziom wykonanie wiązania zajmuje jedynie 0,6 sekundy. Czas zaoszczędzony podczas jednej budowy, możesz poświęcić na realizację kolejnego zlecenia. W końcu czas to pieniądz.

  • uniezależnienie pracodawcy od zmiennych warunków na rynku pracy

Braki kadrowe, które zdarzają się niezwykle często, są czynnikiem znacznie spowalniającym realizację podjętych zleceń. Dlatego tak ważne jest wyposażenie firmy w zautomatyzowane sprzęty, dzięki którym pracodawca jest w stanie w dużym stopniu uniezależnić się od czynnika ludzkiego i nie przerywać prac ze względu na deficyt pracowników.

  • omijanie kar spowodowanych przekroczeniem terminu wykonania zlecenia

Podpisując kontrakt na wykonanie zlecenia, firma zobowiązuje się do jego wykonania w określonym terminie. Przekroczenie zawartej w umowie daty skutkuje sankcjami finansowymi. Dlatego tak istotne jest ukończenie prac w terminie. W nadrobieniu ewentualnych zaległości pomoże wykorzystanie takich narzędzi jak wiązarki do zbrojeń, które realnie skracają czas wykonywania prac budowlanych.

  • zwiększenie komfortu pracy oraz dbałość o zdrowie pracowników

Ręcznie wiązanie zbrojeń jest obciążającą pracą fizyczną. Pozostawanie przez dłuższy czas w jednej pozycji naraża na szwank kręgosłup, a ciągłe eksploatowanie nadgarstka prowadzi do wystąpienia zespołu cieśni kanału nadgarstka. Schorzenie to jest oficjalnie uznane za ryzyko zawodowe przy wykonywaniu ręcznych wiązań prętów zbrojeniowych. Aby zwiększyć wygodę użytkowania wiązarki, warto również zaopatrzyć pracowników w takie akcesoria, jak ramię przedłużające, dzięki któremu możliwa jest praca w pozycji stojącej, co zdecydowanie odciąży kręgosłup.

Różnorodność wiązarek zbrojeniowych – jak wybrać odpowiednią?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju wiązarki do zbrojeń. Przy wyborze sprzętu dla siebie lub firmy pamiętaj, że cena jest proporcjonalna do jakości urządzenia. Jeżeli chcesz, aby narzędzia były naprawdę wydajne, a przy tym służyły latami, nie oszczędzaj. Warto zaznaczyć, aby kupować narzędzia jedynie z pewnych i sprawdzonych źródeł taki zakup daje gwarancję solidnego wykonania a także zapewnia serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. Kupując wiązarkę, koniecznie dopytaj sprzedawcę o warunki serwisowania urządzenia.

Optymalizacja kosztów użytkowania

Warto również poświęcić czas na rozeznanie w kwestii kosztów eksploatacji urządzenia oraz dostępności części zamiennych. Istotnym kryterium jest również łatwość zakupu kompatybilnego drutu do wiązarek, który jest niezbędnym elementem wyposażenia.

Wybór zgodny z własnymi potrzebami

Pamiętaj też o dopasowaniu narzędzia do swoich indywidualnych potrzeb. Zastanów się, jaki rodzaj wiązań jest przez Ciebie najczęściej stosowany i wybierz taki typ wiązarki, który będzie odpowiedni dla wymaganego rodzaju drutu wiązałkowego. Dzięki temu zoptymalizujesz wydatki związane między innymi z kupnem drutu.

Najnowsze na blogu

Spawarki laserowe - co musisz wiedzieć?

Spawarki laserowe to prawdziwa rewolucja w dziedzinie spawania, oferująca szereg...

Opalarka - definicja, rodzaje i zastosowanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie narzędzie jest kluczem do skutecznego usuwania...

Młot udarowy - kiedy i do czego go wykorzystać?

Czy zastanawiasz się, jak maksymalnie wykorzystać potencjał młota udarowego? Ten...

Jaką myjkę ciśnieniową kupić i jak jej używać?

Myjki ciśnieniowe coraz mocniej zyskują na popularności, a co ciekawe równie chętnie są...

Kosa mechaniczna a podkaszarka do trawy — czym się różnią?

Kiedy przychodzi pora na pielęgnację ogrodu czy działki, jednym z kluczowych zadań jest...