Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Balansery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 34

Balanser linkowy - odciąż swoją pracę

Balansery linkowe zwane również odciążnikiami do narzędzi, używane są głównie na stacjonarnych stanowiskach linii produkcyjnych do podtrzymywania między innymi narzędzi czy kabli lub na budowach. Dzięki zastosowaniu balansera do narzędzi praca jest znacznie lżejsza i o wiele bezpieczniejsza. Balansery linkowe mają za zadanie równoważenie wagi podwieszonych na nich narzędzi i usprawnienie w manewrowaniu narzędziem w pozycji pionowej. Odciąża to pracownika, który nie musi podnosić całego narzędzia, bo jego ciężar spoczywa właśnie na balanserze, więc pozostaje tylko balansowanie narzędziem, wygodnie zmieniając wysokość jego zawieszenia. Balansery wyposażone są w łatwo dostępne  pokrętła lub śruby regulacyjne (w zależności od modelu), którymi można dowolnie regulować siłę naciągu sprężyny, tak aby praca narzędziem zawieszonym na odpowiedniej wysokości  była jeszcze bardziej efektywna i wygodna.

Jak działają balansery linkowe?

Narzędzie, jakim są balansery powstały w celu ułatwienia i usprawnienia pracy na liniach montażowych i w innych miejscach, gdzie używane przez pracowników narzędzia są ciężkie i wymagają wsparcia w odciążeniu obsługującego i sprawnym użytkowaniu.

Najczęściej na balanserach zawieszane są sporej wagi narzędzia pneumatyczne oraz różne przewody. To, jak działają balansery linkowe i zawarte w nich elementy jest bardzo proste. W środku balansera linkowego najczęściej znajduje się (w zależności od modelu) obrotowy bęben lub szpula, na które to nawinięta jest linka (jak sama nazwa urządzenia wskazuje) oraz serce balansera, czyli sprężyna śrubowa. To właśnie ona wykonuje całą pracę, tworząc tak zwaną przeciwwagę poprzez napięcie bębna w przeciwnym kierunku. Balansery dostępne w ofercie naszego sklepu skonstruowane są w sposób umożliwiający ich montaż możliwie jak najłatwiej i najsprawniej, by móc szybko cieszyć się łatwością pracy z odpowiednim balanserem.

Jak dobrać odpowiednie balansery do narzędzi?

Przy doborze balansera należy zwrócić uwagę na jego odpowiednie parametry, które pozwolą na płynną pracę z danym narzędziem. Wybierając balanser do narzędzi, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wagę danego narzędzia, które ma być nim podtrzymywane. Dzięki temu można dokonać wyboru odpowiedniego modelu balansera wyposażonego w specjalną sprężynę dedykowaną dla danej wagi. Po zamontowaniu balansera linkowego w miejscu docelowym jego pracy należy ustawić naciąg sprężyny tak, aby zamontowane na nim narzędzie było umiejscowione na odpowiedniej wysokości. Balansery posiadają zazwyczaj specjalne pokrętło lub śrubę na pokrywie, które ułatwiają wykonanie tego zadania. Dalej nie pozostaje już nic innego jak radość z usprawnionej dzięki zastosowaniu balansera pracy.

Filtruj według ceny

Filtruj wg ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram