Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Zszywki tapicerskie

Zszywki tapicerskie to niepozornie wyglądające elementy, które wykorzystywane są do łączenia tkaniny obiciowych z stelażem mebla. Zdarza się, że można je zastąpić gwoździami tapicerskimi. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele zszywek o różnych kształcie, szerokości i wykończeniu. Można je używać na każdym etapie produkcji mebli.

Wyświetlanie jednego wyniku

Zszywki tapicerskie - dlaczego warto?

Meble tapicerowane znajdują natomiast zastosowanie w przypadku bardzo wielu materiałów, dodatków i akcesoriów tapicerskich. Dominują wśród nich zszywki tapicerskie, które produkowane są z wysokiej jakości stali, która jest odpowiednio przygotowana i walcowana, a następnie formowana zgodnie z normami. Zszywki tapicerowane wykonane ze stali wykazuje znakomite właściwości wytrzymałościowe. Nie wyginają się w czasie pracy oraz nie niszczeje z upływem czasu.

Zszywki tapicerskie to elementy niepozorne, w ogóle nie widoczne. Są ważnym elementem składowym każdego mebla tapicerskiego. Zszywki oferowane przez Nas są mocne i trwałe, zapewniają odpowiednie połączenie tkanin tapicerskich z drewnem.

Jaki rodzaj dobrać zszywek tapicerskich?

Przy wykonywaniu prac tapicerskich warto zaopatrzyć się w sprzęt najwyższej jakości. Takie są właśnie zszywki oraz zszywacze. Wysokiej jakości produkty, wykonane z materiału warunkującego wytrzymałość i plastyczność zszywek. Zszywki wykonane są ze stali przeciąganej na sucho, poddanej obróbce chemiczno-cieplnej, obejmującej wyżarzanie i galwanizację oraz przeciąganej na mokro.

Ważny jest dobór rodzaju zszywek do pracy, którą zamierzamy wykonać:

  1. Zszywki z cienkiego drutu używane są do mocowania tkanin tapicerskich, materiałów dekoracyjnych, skór czy plakatów
  2. Zszywki z drutu płaskiego do prac izolacyjnych, montażu folii dachowych, papy, kartonów i PCV.
  3. Kable nieskonapięciowe mocuje się zszywkami zaokrąglonymi.
  4. Przy mocowaniu twardych materiałów lub przy wbijaniu w meblach mocno pikowanych, najlepiej użyć zszywek wąskich.

W ofercie posiadamy duży wybór zszywek tapicerskich o różnej długości. Aby wybrać odpowiednie zszywki należy zakupić zszywacz.

Ze względu na sposób zasilania zszywacza dzielimy na:

  1. Ręczne
  2. Elektryczne
  3. Pneumatyczne

Każdego rodzaju zszywacza dostosowane są odpowiednio dobrane zszywki. W tapicerce najczęściej używane są zszywacze pneumatyczne. Umożliwiają one szybszą, łatwiejszą i ograniczającą wysiłek pracę. Pozwalają na wystrzelenie nawet ponad tysiąca zszywek na minutę, najczęściej z możliwością regulowania nacisku na pojedyncze elementy. Niestety są to urządzenia droższe, dlatego wykorzystywane przy pracach produkcyjnych.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram