Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Wkręty SPAX

Specyficzne wkręty znanej niemieckiej firmy SPAX, której symbolem jest jakość i innowacyjność oferowanych produktów. Doskonałą funkcjonalność wkrętów zapewnia głębszy rowek, a technologia T-STAR plus zapewnia przenoszenie siły bez przeskakiwania.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dzięki nowej technologi T-SATR plus, możliwe jest bezpieczne wkręcanie z wyższą prędkością, usprawniając swoją pracę. Druga technologia zawarte w wkrętach SPAX to 4Cut, która zmniejsza naprężenia i zapewnia łatwe wchodzenie wkrętu w materiał bez wstępnego wiercenia. Wkręty Spax z gwintem falistym zwiększają pewność połączenia. Sprawdzają się zarówno w płytach laminowanych oraz do litego drewna.  Wykończenie Wirox to nowa technologia, która chroni wkręty przed korozją.

Przykładowe typy wkrętów SPAX

SPAX T-STAR plus

 • główka wkrętu jest stożkowa, wykonany ze stali węglowej, ocynkowany, gwint pełny;
 • główka półkolista, stal węglowa, ocynkowany, gwint pełny
 • główka cylindryczna, stal węglowa, WIROX, gwint pełny
 • dłówka talerzowa, stal węglowa, WIROX, gwint częściowy

SPAX Wkręt podłogowy

 • główka stożkowa, stal węglowa, WIROX, gwint dociągający

SPAX - pręty gwintowane

 • główka sześciokątna, stal węglowa, ocynkowany, gwint pełny

Standardowe wkręty zawierają powłoki galwaniczne, które nie wystarczająco chronią przed korozją. Wkręty SPAX wykonane zostały ze szlachetnej stali nierdzewnej i gwarantują zabezpieczenie przed korozją.

Jakie są zalety wkrętów, które wpływają na jakość produktu?

 • Gniazdo SPAX T-STAR plus - posiada dodatkowo otwór pod powierzchnią główki wkręta w który dokładnie wchodzi bit SPAX T-STAR plus. Takie połączenie służy optymalnemu przeniesieniu sił, wysokiej wytrzymałości bita SPAX T-STAR plus i perfekcyjnemu dopasowaniu. Praca nad głową staje się bezproblemowa, ponieważ wkręt jest znacznie lepiej prowadzony i nie wypada.
 • Efekt Cam – Out - przy użyciu gniazda z równoległym profilem (jak np. SPAX T-STAR lub SPAX T-STAR plus) unika się efektu Cam-Out i użycia siły nacisku.
 • Wkręty SPAX o profilu falistym - wkręt z profilem falistym łatwiej rozdziela włókna materiału.
 • Żeberka frezujące - są z wypustkami klinowymi pod główką stożkową.
 • SPAX 4 CUT - frez określa czterokątne tłoczenie na wkręcie SPAX na przejściu pomiędzy gwintem, a trzonem. Jego zaletą jest zmniejszenie momentu wkręcającego. W ten sposób przy pracy z wkrętami SPAX oszczędzamy czas i energię oraz również rezerwy energetyczne narzędzi działających na akumulator. Z reguły frez SPAX 4CUT jest stosowany przy wkrętach od długości 160 mm.
 • Gwint dociągający - jest drugim gwintem, umiejscowionym pod główką wkręta SPAX. Gwint dociągający gwarantuje pewne i trwałe połączenie dwóch elementów drewnianych. Szczególnie pomocny jest podczas układania podłóg drewnianych wewnątrz pomieszczeń przy budowie tarasów na zewnątrz.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram