Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Wkręty samowiercące

Wkręty samowiercące stosuje się do metalu (również blachy) i drewna. Zapewniają szczelne połączenie. Można nimi też mocować blachy osłonowe i nośne, które wykorzystuje się w konstrukcjach fasadowych lub dachowych. Dzięki specjalnej końcówce wkręty samowiercące można montować bez wcześniejszego wywiercania otworów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Niezbędnym elementem do łączenia różnego podłoża są wkręty. W zależności od umiejscowienie danych produktów wyróżniamy wkręty: do betonu, do drewna, do płyt gipsowych itp. Wkręty sprawdzają się w pracach remontowych jak i wykończeniowych.

Zastosowanie wkrętów samowiercających

Wkręty samowiercajace stosowane w przypadku łączenia elementów twardych i grubych. Produkowane ze stali węglowej lub nierdzewnej. W ofercie posiadamy również wkręty ocynkowane. Jest to specjalna ocynkowana powierzchnia, która zapobiega powstawaniu korozji. Wkręty samowiercące są odporne na rdze dzięki zastosowaniu lakieru poliestrowego i warstwy cynku.

Podział wkrętów

Wkręty ze względu na rodzaj łebka możemy podzielić na:

  • stożkowym,
  • walcowym,
  • kielichowym,
  • podkładkowym,
  • 6-kątnym.

Podane wkręty oprócz różnego modelu łebka maja różną długość . Zazwyczaj to wartość od 9-25 mm. Jest to długość bardzo wygodna, ponieważ pozwala na dokładne dopasowanie wkrętu do rodzaju skręcanych powierzchni. Łączniki tego typu są wyposażone w podkładki i uszczelki, a także niektóre mogą posiadać kołnierz, który dodatkowo zwiększa siłę nacisku podczas wkręcenia wkrętarką.

Zakupiony wkręt samowiercający powinien być dopasowany do rodzaju materiału, jaki będzie łączony oraz do posiadanych narzędzi.

Podane wkręty wykorzystują urządzenia tj.

  • wkrętarki automatyczne/półautomatyczne,
  • wkrętaki,
  • śrubokręty.

Świetnie sprawdzają się w budownictwie oraz przy konstrukcjach stalowych, dzięki którym zyskują mocniejsze zabezpieczenia. Można różnie podane wkręty stosować przy pracy z drewnem lub z betonem.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram