Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Wkręty do drewna

Wkręty do drewna

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wkręty do drewna to jedne z najczęściej wykorzystywanych elementów złącznych, które stosowane są we wszystkich gałęziach przemysłu. W większości przypadków są one zbudowane z łba i trzonu, a do podłoża montowane są za pomocą specjalnych wkrętarek. Wykorzystywane są zarówno we wnętrzach obiektów, jak i na zewnątrz.

Wkręty do drewna – podstawa to materiał

Wkręty mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, które przekładają się na specyficzne parametry techniczne, którymi odznaczają się w przyszłości. Zazwyczaj jest to stal nierdzewna i stal ocynkowana. Zdarzają się również wkręty wykonane z mosiądzu, miedzi czy platerowanej miedzi. Bardzo ważna w kontekście wkrętów do drewna jest ich specyfikacja techniczna – jest to szczególnie ważne, jeśli wkręty do drewna mają być przeznaczone do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, w bardzo bliskim kontakcie z wilgocią, wodą lub substancjami chemicznymi. Istotnym jest, aby znaleźć takie, które będą chronić przed korozją.

Wkręty do drewna dostępne są w różnych wariantach. W większości przypadków posiadają łby soczewkowe, grzybkowe, wpuszczane, walcowate, sześciokątne, stożkowe, kuliste oraz owalne. Dostępne są również wkręty bez łba, oraz wkręty z różnymi nacięciami – krzyżowymi, kwadratowymi, imbusowymi, prostymi, gwiazdkowymi czy ośmiokątnymi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę w przypadku wkrętów do drewna?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zakończenia. Ostre końcówki są świetne do miękkiego drewna, w którym nie ma konieczności wykonywania wcześniejszych nawierceń. Natomiast w przypadku drewna twardego stosowane są przede wszystkim wzmocnione wkręty. Możemy również zdecydować się na nierdzewne wkręty do drewna, posiadające płaskie zakończenie. Wymagają one w większości przypadków otworu prowadzącego.

Filtruj według ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram