Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Wkręty do styropianu

Styropian to jedno z najpopularniejszym materiałów izolacyjnych w budownictwie. Wykorzystywany przy ociepleniach budynków. Do łączenia poszczególnych elementów styropianu z podłożem należy korzystać z wkrętów, kołków do styropianu, które zabezpieczą ocieplenie przed odpadnięciem.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Kołki, wkręty do styropianu – do czego je wykorzystać?

Wkręty do styropianów powinny odpowiednio długie i wytrzymałe, by bezpośrednio dostać się do murów podczas ocieplenia domu. W przypadku mocowań zewnętrznych dodatkową trudnością są warunki atmosferyczne – deszcze, wiatr i słońce dosyć szybko osłabią łączenia użyte klejem czy poprzez taśmy montażowe. Trwałość tych rozwiązań nie jest niestety najlepsza.  Dużo prostszym, a zarazem stabilnym sposobem do mocowań w fasadzie jest wykorzystanie specjalnych wkrętów do styropianu.  Montaż jest łatwy i szybki. W miejscu mocowania,  wystarczy wbić czubek spiralnego gwintu poprzez warstwę tynku, a następnie ręcznie kluczem lub za pomocą wkrętarki dokręcić do podłoża. Istniejąca cienka warstwa tynku dodatkowo stabilizuje położenie, bez tworzenia się pęknięć ani zagłębienia w delikatnej strukturze styropianu. W tak przygotowany kołek wkręcamy odpowiedni wkręt, mocując wybrany element.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram