Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Wkręty do regipsów

Płyty regipsowe to inaczej płyty gipsowo-kartowowe idealne do wyrównania ścian lub do robienia ścianek działowych. Układane bezpośrednio na ścianę za pomocą kleju lub odpowiednich wkrętów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wyróżniamy dwa rodzaje wkrętów do regipsów:

  • kołki do regipsów, czyli wkręty, służące do łączenia profili do regipsów, czyli podczas tworzenia pierwszego stelażu. Wkręty te zazwyczaj są zrobione z dobrej jakości stali ocynkowanej.
  • wkręty, za pomocą których przymocowuje się płyty kartonowo-gipsowe do przygotowanego stelażu. Dzięki nim płyty są idealnie osadzone i nie poruszają się. To podstawa w czasie budowania ścianek. Używa się ich na przykład także do sufitów podwieszanych.

Rodzaje wkrętów do regipsów

Kupując wkręty zwróć uwagę czy są przeznaczone do rodzaju profili. Wyróżniamy wkręty służące do drewna, stelaży wykonanych z blachy ocynkowanej lub do profili aluminiowych.

Wkręty do regipsów przeznaczone do drewnianych elementów są wykonane ze stali. Najczęściej wykorzystywane przy dociepleniach poddasza. Nadają się także do mebli i różnego rodzaju płyt PCV.

Jakie są rozmiary wkrętów?

Wkręty do płyt gipsowych są sprzedawane w trzech długościach.

  • blachowkręty do płyt gipsowych (dla profili o grubości do 0,7 mm);
  • wkręty do płyt gipsowych (dla profili o grubości do 0,7 mm);
  • wkręty do płyt gipsowych (dla profili o grubości od 0,7 mm do 2,25 mm).

Podstawowa długość wkrętów mieście się w przedziale od 25 do 130 mm. To wkręty gwintowane.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram