Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Wkręty do poziomowania

Wkręty do poziomowania służą do mocowania podłoży drewnianych, np.: w budynkach drewnianych, altanach i w konstrukcji więźby dachowej. Wkrętów możemy używać do różnych prac renowacyjnych dachu, podczas wykonywania elewacji opierającej się na drewnianych konstrukcjach i w czasie układania konstrukcji drewnianych pod zabudowę pomieszczeń z płyt G-K i OSB.

Wyświetlanie jednego wyniku

Poziomowanie łat to docinanie klinów przy zachowaniu odpowiednich kątów oraz przybijanie ich za pomocą gwoździ. Proces ten jest czasochłonny. Same kliny wysychając mogą wypaść, co spowoduje pływanie konstrukcji dachu.

Jak się używa wkręty do poziomowania?

Używanie odpowiednich wkrętów większa pewność precyzyjnego ustawienia łaty. Jest to szczególnie ważne przy takich pokryciach, jak łupek czy dachówka. Wkręty posiadają bowiem dwa przeciwstawne gwinty, z których jeden jest odpowiedni do mocowania do łaty, a drugi do przymocowania do podłoża. Dzięki temu wkręt mocno trzyma się łaty i zapewnia bardzo precyzyjną regulację. Po wkręceniu całego elementu gwint poniżej łba blokuje wkręt w poziomowanej łacie.

Podstawową zaletą wkrętów jest solidne połączenie z łatą.  Przy montażu nie zmienia się też wymiar powstałej konstrukcji. Dzięki temu nawet w przypadku dachów ze znacznymi uskokami w połaciach nie musimy się martwić o odpowiednie wypoziomowanie.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram