Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Wkręty do drewna

Wkręty do drewna przeznaczone są do łączenia elementów drewnianych lub do przytwierdzania do drewna elementów z innych materiałów. Używane do montażu płyt do konstrukcji drewnianych lub. stalowych profili do konstrukcji drewnianych np. przy docieplaniu poddaszy. Wkręty tego typu sprawdzają się również przy produkcji mebli, łącząc poszczególne drewniane elementy. Sprawdzają się również przy mocowaniu rożnych elementów do powierzchni PCV.

Wyświetlanie jednego wyniku

Budowa wkrętów do drewna

Grubość rdzenia gwintowego trzonu jest mniejsza niż w wkrętach do metalu a większa jest sama powierzchnia gwintu. Dzięki czemu wkręty łatwiej wkręca się w miękkie i grube materiały, przez co są zwiększa się wytrzymałość mocowania łączonych elementów. Najpopularniejsze są wkręty wykonane ze stali zwykłej. W ofercie posiadamy również wkręty ocynkowane. Odporne na korozję są wkręty fosfatowane, zanurzone w roztworze forsoranów cynku, żelaza, magnezu i kwasu fosforowego. Takie wkręty wykorzystywane są przy łączeniu płyt gipsowo-kartonowych. Odporne na korozję są wkręty wykonane ze stali nierdzewnej. Używane do łączenia elementów zewnętrzach, gdzie istnieje prawdopodobieństwo kontaktu wkrętów z wodą.

Jakie wkręty wybrać do drewna?

Przed zakupem odpowiednich wkrętów należy zwrócić uwagę:

  • na odpowiednie dokumenty techniczne, np. aprobatę techniczną. Praktycznie każdy wkręt na łbie ma umieszczone informacje, identyfikujące go.
  • czy posiadają ochronę przed korozją. Wkręty do drewna są wykonane ze stali.

Wkręty do drewnianych materiałów różnią się kształtem łba, rodzajem napędu, którego należy użyć do ich wkręcenia, trzonem i wielkością. Dostępne są m.in.

  • wkręty o łbie stożkowym płaskim lub kulistym stosowane do ogólnej obróbki drewna;
  • wkręty o łbie owalnym z płaską końcówka do montażu akcesoriów i okuć, gdzie łeb wkrętu wystaje ponad powierzchnię drewna;
  • wkręty o stożkowym łbie, także z płaską końcówką można zastosować do montażu w drewnie.

Do łatwego wkręcania i łączenia drewna, płyt wiórowych sklejek, itp. wykorzystuje się uniwersalne wkręty do drewna z stożkowym lub walcowym łbem i ostrym zakończeniu.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram