Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Wkręty ciesielskie TORX

Wkręty ciesielskie TORX stosowane do połączenia materiałów drewnianych ze sobą. To produkty ocynkowane,  np. o stożkowym łbie. W suchym środowisku używa się wkrętów cynkowanych elektrolitycznie, a w miejscach wilgotnych lub na zewnątrz pomieszczeń wkrętów nierdzewnych, tzn. wykonanych ze stali nierdzewnej lub cynkowanych ogniowo.

Wyświetlanie jednego wyniku

Na rynku znajdziemy duży wybór typów wkrętów. Występuje tutaj podział na długość, średnicę, kształt łba (walcowy, kulisty, stożkowy) oraz rodzaj nacięcia pod wkrętak (proste, krzyżowe, kwadratowe, etc.). W zależności od tego do czego chcemy użyć wkrętów, musimy się zastanowić nad wyborem tych dla nas najodpowiedniejszych. W naszym sklepie znajdziesz wkręty na taśmie oraz wkręty ciesielskie z nacięciem typu Torx.

Wkręty ciesielskie – gdzie znajdują zastosowanie?

Wkręty ciesielskie należą do jednych z najprostszych elementów do wykonywania połączeń na linii drewno-drewno. Na rynku obecnie dostępnych jest bardzo wiele wkrętów ciesielskich – dominują przede wszystkim wkręty o częściowym gwincie, ściągające i dociskające łączone elementy. W przypadku wkrętów ciesielskich niezwykle ważne jest, aby konstrukcja posiadała stabilność i mogła zagwarantować pewność monterską. Z każdym rokiem rośnie świadomość inwestorów, a tym samym wymagania co do stanu technicznego są coraz większe. Warto pamiętać o tym, że praktycznie wszystkie wkręty posiadają stosowne cechy na łbie, które nawet po montażu umożliwiają identyfikację.

Najpopularniejsze typy wkrętów

Do najpopularniejszych typów wkrętów zaliczymy wkręty o łbie talerzykowym i stożkowym. Wkręty o łbie stożkowym stosowane są w połączeniach, w których zależy nam na zlicowaniu się łba wkrętu z powierzchnią elementu dokręcanego. Jest to bardzo istotne przy skręcaniu ścian drewnianych, do których później będą montowane warstwy wykończeniowe. Warto pamiętać, ze nawet niewielka nierówność, która spowodowana jest odstającym łbem wkrętu powoduje trudność w wykończeniu powierzchni. To co istotne – wkręty o łbach talerzykowych mają znacznie lepszą nośność na przeciągnięcie łba.

Na co warto zwracać uwagę w przypadku wkrętów ciesielskich?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy dany wkręt jest łatwy do zamontowania i nie stawia w trakcie wkręcania dodatkowych oporów. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wykorzystanie końcówki wkrętu z podwójnym gwintem. Dzięki funkcji rozwiercania i minimalizowania ryzyka rozwarstwienia ma on dodatkową korzyść – gwint bardzo szybko wkręca się w element mocowany i nie ma konieczności dociskana wkrętu, aby pasował do drewna.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram