Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Sztyfciarki

Sztyfciarki opierają swój model działania na sztyfcie, który jest niewielkim metalowym elementem o kolistym przekroju. To twardy trzpień, który jest z jednej strony zaostrzony, a z drugiej kończy się płasko. Swoim kształtem przypomina gwóźdź, jednak nie posiada charakterystycznej główki – część sztyftów zakończonych jest niewielkim łbem, jednak jest on znacznie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych gwoździ. Sztyfty wykorzystywane są przez sztyfciarki, które połączone są ze sobą za pomocą metody, nazywanej koletowaniem. Ich najważniejszym zadaniem jest łącznie ze sobą różnego rodzaju elementów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie zastosowanie mają sztyfciarki?

Sztyfciarka to urządzenie, które wykorzystywane jest bardzo chętnie w przypadku prac stolarskich, wykończeniowych i remontowo-budowlanych. Narzędzie umożliwia bardzo estetyczne, niemal niewidoczne łączenie elementów. To powód, dla którego znajduje szerokie zastosowanie przy produkcji mebli, drzwi, okien, obrazów i ram luster. Bardzo często wykorzystywane jest jako urządzenie uzupełniające proces klejenia, w związku z czym stosowane bywa w trakcie wstępnego montażu. Co więcej – niektóre sztyfciarki pneumatyczne wykorzystywane są do pracy związanych z układaniem wykładzin podłogowych i mocowaniem listew. Warto zwrócić uwagę, że urządzenie doskonale sprawdza się w przypadku mniej typowych prac, takich jak produkcja obuwia lub budowa uli.

Cechy charakterystyczne sztyfciarek

Przed wyborem sztyfciarki należy szczególną uwagę zwrócić na cechy wpływające na trwałość urządzenia oraz pozwalające na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pracy. Warto zwrócić uwagę, by zdecydować się na narzędzie, którego obudowa bazuje na bardzo wytrzymałym materiale i która zapewni jakość w trakcie długich i intensywnych prac.

Najważniejsze zalety – sztyfciarki

Do najważniejszych zalet związanych z wykorzystaniem sztyfciarek zaliczymy przede wszystkim możliwość wykorzystania w sytuacjach, w których tradycyjne gwoździe z wyraźnie widocznymi łebkami mogłyby prezentować się nie najlepiej. Ponadto, sztyfciarka pneumatyczna umożliwia znaczne zwiększenie tempa pracy, co wiązać się może bezpośrednio z obniżeniem kosztów realizowanej inwestycji.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram