Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Pneumatyka

Pneumatyka

Wyświetlanie wszystkich wyników: 29

Pneumatyka

Pneumatyka jako nauka stanowi dział inżynierii mechanicznej, który jest niezwykle istotny dla wielu gałęzi przemysłu. Podstawowymi zagadnieniami pneumatyki jest napęd oraz sterowanie, realizowane przy pomocy powietrza sprężonego, lub rzadziej – innego gazu, ale o podobnych parametrach. Najbardziej działającym na wyobraźnię urządzeniem pneumatycznym jest wiatrak – konstrukcja napędzana powietrzem, dzięki której Holendrzy mogli niegdyś przysposobić pod swój użytek tereny leżące pod wodą.

Napęd pneumatyczny umożliwiają silniki (bazujące na ruchu wirującym) lub siłowniki (najczęściej wykorzystujące ruch prostoliniowy). Rozwiązania pneumatyczne znajdują szerokie zastosowanie w napędzie urządzeń transportowych, hamulcowych, narzędzi ręcznych i wielu innych.

Pneumatyka – zalety techniki napędu sprężonym powietrzem

Do podstawowych zalet zastosowania sterowania i napędów pneumatycznych zaliczyć należy niekosztowność i dostępność gazu, jakim jest powietrze, możliwość uzyskania szerokiego zakresu ciśnień oraz natężenia przepływu powietrza, szansę uzyskania sporego zakresu siły, a także komfort i bezpieczeństwo stosowania, prostą instalację, czystość i szybkość pracy, łatwość zabezpieczenia układów przed przeciążeniem, itd. Dodatkowym plusem pracy z urządzeniem napędzanym sprężonym powietrzem jest (przy odpowiednim wytłumieniu) stopień głośności jego działania.

Urządzenia pneumatyczne w praktyce

Sprzęt wyposażony w napęd pneumatyczny, niezależnie od tego do czego konkretnie służy, pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i siłę. Narzędzia pneumatyczne wyręczają od długich i żmudnych prac ręcznych. Czy to klucze, wiertarki, wkrętarki, nitownice, zszywacze, czy bardziej specjalistyczny sprzęt typu gwoździarki, przecinarki, wiązarki – narzędzia pneumatyczne ułatwiają pracę zarówno majsterkowiczom, jak i profesjonalistom.

Profesjonalne narzędzia pneumatyczne

W ofercie naszego sklepu znajduje się bogaty wybór przeróżnych urządzeń pneumatycznych, takich jak między innymi gwoździarki, zszywacze, przecinarki, wiązarki oraz potrzebny do nich osprzęt. Szczególną uwagę warto zwrócić na wiązarki i przecinarki do prętów zbrojeniowych. To urządzenia, które pozwalają aż pięciokrotnie skrócić czas pracy, generując oszczędność czasu i kosztów.

Przewody pneumatyczne

Można wyróżnić dwa rodzaje przewodów pneumatycznych o bardzo szerokim zastosowaniu. Są to przewody proste oraz spiralne. Modele dostępne w naszym sklepie wyróżniają się wysoką jakością, co przekłada się na bezproblemową kompatybilność ze sprzętami pneumatycznymi, również dostępnymi w sklepie Jedmar.

Filtruj według ceny

Filtruj wg ceny

Kategorie

Ostatnio oglądane

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram