Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Kompresory

Kompresory to podstawowe wyposażenie wielu gospodarstw domowych, oraz warsztatów samochodowych. Wykorzystywane przede wszystkim do utrzymania odpowiedniego ciśnienia w oponach, które wpływa bezpośrednio na zużycie paliwa i trwałość opon, oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy. Co istotne – możemy sami kontrolować jego poziom i uzupełniać ewentualne niedobory.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

W jaki sposób wykorzystywane są kompresory?

Kompresor umożliwia szybkie i sprawne uzupełnienie niedoborów powietrza w oponach, co pozwala cieszyć się jazdą w komfortowych warunkach. Odpowiedni poziom ciśnienia zapewnia jednocześnie odpowiednią przyczepność opon, co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy, ze względu na to, że zmniejsza ryzyko utraty kontroli nad pojazdem.

Kompresory mogą być także wykorzystywane do innych celów. Dzięki nim bez trudu możliwe będzie napompowanie materacu, jeśli odwiedzić nas mają goście. Urządzenie to jest przeznaczone nie tylko do wykorzystania w przydomowym garażu, ale także w warsztacie wulkanizacyjnym. Bardzo często spotkać je możemy na stacjach benzynowych, a bardziej zaawansowany technicznie sprzęt stosowany jest również w zakładach lakierniczych. Znajduje swoje zastosowanie także od zasilania różnego rodzaju narzędzi pneumatycznych.

Wybór kompresora – jakie czynniki są najważniejsze?

Dzięki wielowymiarowym możliwością zastosowania kompresora, decyzja o zakupie konkretnego modelu stanowi bardzo duże wyzwanie. Najbardziej istotnymi czynnikami są nasze indywidualne preferencje oraz sposób, w jaki stosować będziemy urządzenie. Pod uwagę powinniśmy wziąć również parametry techniczne, które w dużej mierze decydują o tym, czy zakupiony przez nas model cechuje się dobrą jakością.

Najistotniejsze czynniki, w kontekście wyboru kompresorów

Pojemność – dobierana powinna być w zależności od rodzaju prac wykonywanych przy pomocy kompresora. Warto pamiętać, że zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża pojemność sprzętu nie jest wskazana. Trzeba przede wszystkim w pierwszej kolejności określić przeznaczenie kompresora.

Ciśnienie robocze – powinno być ono dostosowane do rodzaju wykonywanych prac. W warunkach domowych warto zadbać, aby było niższe niż w przypadku piaskowania czy malowania. Maksymalna jego wartość wynosi 8-10 barów.

Czas nabijania butli – jest to bardzo ważny aspekt, w kontekście wyboru kompresora. Niestety – producenci bardzo rzadko podają informację o tym, ile czasu zabiera napełnienie zbiornika.

Poziom hałasu – jest kluczowy w kontekście komfortu pracy. Warto wybrać urządzenie, które nie narobi zbyt dużo hałasu – najlepiej modele nie generujące więcej niż 80 decybeli.

Długość przewodu zasilającego – jego długość powinna być ściśle skorelowana z zakresem wykonywanych działań. Mimo wszystko zawsze możemy jeszcze skorzystać z zasilacza. Warto jednak wybrać model z przewodem zasilającym o długości kabla zasilającego sięgającego około 3m i przewodzie ciśnieniowym o długości 1-2 metrów.

 Możliwość pracy z innymi urządzeniami – kompresor nie jest wykorzystywany wyłącznie do uzupełniania ubytków powietrza w oponach czy pompowaniu materaca, ale wspomaga również pracę wielu maszyn produkcyjnych. Dlatego też powinien być on kompatybilny ze sprzętem o dużej mocy, przede wszystkim jeśli szukamy modelu do profesjonalnych prac.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram