Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Gwoździarka pneumatyczna – jaką wybrać?

Wybór gwoździarki pneumatycznej trzeba przemyśleć. Warto zastanowić się jakiego narzędzia właściwie szukamy, co jest nam potrzebne, z czego możemy zrezygnować i co do czego najczęściej przybijamy. Inaczej zostaniemy ze sprzętem, który nie sprawdza się u nas, bo został zaprojektowany do innego typu zastosowań i wrócimy do młotka.

Gwoździarki pneumatyczne – 6 praktycznych porad, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia

 

1. Dobre wyważenie - trudno to ocenić w sklepie, ponieważ dopiero po dołączeniu węża zasilającego można stwierdzić, czy całość jest dobrze wyważona. Można jednak skorzystać ze swojego doświadczenie w pracy z narzędziami pneumatycznymi i na chłodno ocenić, czy akurat ten model sprawdzi się w naszym miejscu pracy.

 

2. Wygodny uchwyt - gwoździarki wbijają gwoździe szybko i na pewno przyspieszą pracę, ale trzeba się przygotować na to, że spędzimy chwilę z tym urządzeniem. Warto wybrać takie, które możemy stabilnie złapać nawet w niekomfortowej pozycji. Antypoślizgowy uchwyt i hak do zawieszenia na pasie będą dodatkowymi udogodnieniami, które ułatwiają pracę.

 

3. Wzierniki magazynka - w jaki sposób sprawdza się ile gwoździ pozostało jeszcze w magazynku? Czy żeby zajrzeć do niego, trzeba koniecznie przerwać pracę i czy jest to dla nas wygodne? Koniec końców podczas pracy będziemy sprawdzać stan magazynka dosyć regularnie. Nie warto za każdym razem denerwować się na złe rozwiązania konstrukcyjne.

 

4. Ciśnienie robocze - czy nasz kompresor będzie w stanie zasilić gwoździarkę wymaganym ciśnieniem? Zwykle wymagane jest ciśnienie rzędu 7-7,5 barów.

 

5. Długość i typ gwoździ - jakich gwoździ i do jakich zadań używamy najczęściej, jakich potrzebujemy długości? Gwoździarka ma zawsze ograniczenia, z jakiego typu magazynkami gwoździe mogą pracować - jest podany zakres długości, średnicy i konkretny typ łba gwoździa.

 

6. Rodzaj powierzchni, na których pracujemy - gwoździarki pneumatyczne to narzędzia uniwersalne,więc pozwolą nam pracować w materiałach miękkich i twardych jednak typowa gwoździarka pneumatyczna do betonu będzie miała parametry nieco inne od podstawowej gwoździarki do drewna

 

Gwoździarka pneumatyczna gwoździarce pneumatycznej nie jest równa – jak widać. Zwrócenie uwagi na podane kryteria pomoże kupić odpowiedni sprzęt do zakresu naszych prac. W ofercie sklepu Jedmar znajdziemy gwoździarki pneumatyczne, o szerokim spektrum zastosowań i na pewno znajdziemy tą jedyną, której nie będziemy chcieli już wypuścić z ręki.

Najnowsze na blogu

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosna to czas rozkwitu kwiatów, dni stają się coraz cieplejsz

Grzyb na ścianach – jak sobie z nim poradzić?

Główną przyczyną powstawania pleśni na ścianach jest wilgo

Zielony dach – ciekawe aranżacje nie tylko na wyspach

Zielony dach należy do niecodziennych rozwiązań.

Narzędzia budowlane – które lepiej kupić, a które wynająć?

W warsztacie każdego majsterkowicza powinny znaleźć się narz

Blacha na dach – krótki przewodnik po rodzajach pokrycia dachowego

Niezbędnym aspektem w procesie kończenia budowy, jest instalacj

Jak zamontować siatkę dla kota?

Posiadanie kota to wspaniała sprawa, jednak wiąże się z dosto

Tokarz – specyfika zawodu dziś, a tokarstwo w drewnie

Tokarz jest jednym z zawodów deficytowych, współcześnie kojar

Antresola – jak zamontować ją sprawnie i bezpiecznie

Antresola to wspaniały pomysł pod bardzo wieloma aspektami.

Balustrada balkonowa – co warto wiedzieć przed instalacją?

Balustrada jest bardzo istotnym elementem konstrukcyjnym w przypa

Zawód – cieśla. Kim jest cieśla, czym się zajmuje i dlaczego warto rozważyć tę drogę zawodową?

Zawód cieśli wciąż jeszcze zdaje się być w miarę powszechn

1 2 3 7
Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram