Podstawowe narzędzia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu

Każdy warsztat, niezależnie od tego czy służy on profesjonalnym zajęciom, czy po prostu majsterkują w nim osoby bez doświadczenia, powinien być wyposażony w dobrej jakości sprzęt. Podstawowe elektronarzędzia oraz narzędzia ręczne nie tylko ułatwiają, ale w wielu sytuacjach w ogóle umożliwiają wykonywanie niektórych czynności naprawczych. Jakie elektronarzędzia powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu? Oto kilka naszych wskazówek. 

Wielofunkcyjne narzędzia warsztatowe - jaki sprzęt powinien znaleźć się na wyposażeniu majsterkowicza?

Sama wiedza i doświadczenie nie są w stanie poprawić szybkości i jakość prac warsztataowych, czy też budowlanych. Do tego niezbędne są odpowiednie narzędzia. A te w zależności od wykonywanego fachu powinny być odpowiednio dopasowane. Istnieje jednak pewna grupa urządzeń, która jest niezastąpiona w wielu różnych sytuacjach. O czym mowa? Oczywiście o wielofunkcyjnych elektronarzędziach, które stanowią niezbędne wyposażenie, kierowane do każdego warsztatu stolarskiego, samochodowego, czy amatorskiego - do majsterkowania. 

Jakich zatem urządzeń nie powinno zabraknąć na ich wyposażeniu? 

 • wiertarko-wkrętarka
 • szlifierka kątowa
 • zakrętarka
 • pilarka. 

Wiertarko-wkrętarka - najbardziej uniwersalne urządzenie warsztatowe

Wiertarko-wkrętarka to podstawowe urządzenie, które koniecznie powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu, ale także domu. Przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Z pomocą tego elektronarzędzia możemy szybko, łatwo i wygodnie wywiercić otwory o konkretnej średnicy w niemal każdej powierzchni — od miękkiego tworzywa sztucznego i drewna, po bardzo twardy beton. 

Szlifierka kątowa - przydatna w wielu sytuacjach

Nie ma chyba wątpliwości co do tego, że szlifirka to urządzenie wielozadaniowe. Z reguły mają one służyć do szlifowania. Warto jednak zwrócić uwagę na model szlifierki kątowej, który, jako nieodłączne wyposażenie warsztatu wykorzystywany jest do przecinania różnych elementów z co ciekawe, różnych materiałów - poczynając od miękkiego tworzywa sztucznego, przez drewno, a na twardej stali kończąc. 

Zakrętarka

Zakrętarka to elektronarzędzie warsztatowe, które może  posłużyć zarówno do wkręcania, jak i wykręcania różnego rodzaju nakrętek, śrub, czy wkrętów. Szukając takiego urządzenia na rynku elektronarzędzi warto zwrócić uwagę na zakrętaki Hikoki, które oferują niezrównaną japońską precyzję działania oraz wysoką wydajność.

Pilarka

W warsztatach, głównie stolarskich, w których podstawowym elementem obróbkowym jest drewno, nie powinno zabraknąć wysokiej jakości, profesjonalnej pilarki. Wybór konkretnego modelu powinien być uwarunkowany przede wszystkim tym, do jakich zadań tego rodzaju narzędzie będzie nam służyło. Do wyboru jest piła łańcuchowa, tarczowa, stołowa, oraz ukosowa. 

W jakie narzędzia ręczne powinniśmy zaopatrzyć się do warsztatu?

Przy kompletowaniu wyposażenia warsztatu - niezależnie od tego czy ma on służyć do celów profesjonalnych, czy amatorskich nie możemy zapomnieć o narzędziach ręcznych. To cała gama produktów, bez których praca w takim miejscu nie byłaby wydajna. W podstawowy skład narzędzi ręcznych warsztatowych wchodzi: 

 • Zestaw śrubokrętów - zestaw śrubokrętów różnych rozmiarów i typów, w tym płaskich, krzyżakowych. 
 • Kombinerki - uniwersalne narzędzie do chwytania, cięcia i zaginania różnych materiałów.
 • Młotek - podstawowe narzędzie do wbijania gwoździ i innych prac związanych z uderzaniem.
 • Papier ścierny - w różnych gradacjach, do obróbki powierzchni i wygładzania krawędzi.
 • Pilniki - zestaw pilników o różnych kształtach i gradacjach, do ręcznej obróbki materiałów.
 • Przyrządy do montażu i demontażu, w tym klucze płaskie, klucze nasadowe, klucze imbusowe.
 • Piła ręczna - do cięcia drewna, plastiku i niektórych metali.
 • Miarka i metrówka - do pomiarów i wymiarowania różnych elementów.
 • Skrobak - przydatny do usuwania farby, kleju i innych substancji ze ścian lub powierzchni.
 • Ochrona osobista - okulary ochronne, nauszniki, rękawice robocze.

Profesjonalne narzędzia warsztatowe - gdzie kupić?

Planujesz otworzyć swój własny warsztat naprawczy i chciałbyś w jednym miejscu skompletować całe jego wyposażenie? A może chcesz uzupełnić swoją skrzynkę narzędziową o kilka dodatkowych pozycji? Niezależnie od tego, jakiego sprzętu potrzebujesz - profesjonalnych narzędzi warsztatowych, czy drobnych narzędzi ręcznych, to w sklepie Jedmar.pl znajdziesz je wszystkie. 

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem narzędzi warsztatowych i budowlanych wielu znanych światowych marek. Znajdziesz u nas profesjonalny sprzęt marki Hikoki, Makita, Milwaukee i wiele innych znanych producentów. Mamy urządzenia zasilane akumulatorowo, elektryczne oraz zaawansowany sprzęt pneumatyczny. Jeśli chodzi zaś o narzędzia ręczne, to te dostępne są zarówno w kompaktowych zestawach, jak i pojedynczo. 

Najnowsze na blogu

Czym kierować się przy zakupie wkrętarki?

Dobrej jakości elektronarzędzia są w stanie usprawnić cały proces wykonywania prac...

Pilarki tarczowe — wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem

Pilarka tarczowa to nieodzowne narzędzie wykorzystywane zarówno w dziedzinie...

Pilarki — rodzaje i zastosowanie

Pilarki stanowią bardzo szeroką kategorię produktową wśród elektronarzędzi. W...

Baterie do elektronarzędzi — użytkowanie krok po kroku

Elektronarzędzia stanowią obecnie nieocenioną pomoc przy wykonywaniu różnych prac...

Wszystko, co musisz wiedzieć o zszywaczach — rodzaje i zastosowanie

Zszywacz to dość uniwersalne narzędzie, które sprawdza się zarówno w codziennym życiu,...