Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Akcesoria

Akcesoria pneumatyczne stanowią podstawowy dodatek dla wszystkich, którzy podejmują się prac remontowo-budowlanych. Idealne dla drobnych majsterkowiczów lub  dla fachowców.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Większość zestawów narzędzi posiada niezbędne akcesoria do wykonywania poszczególnych zadań, jednak z czasem wymagają one wymiany na nowsze modele.

Jakie sprzedajemy akcesoria pneumatyczne?

Do najważniejszych i najczęściej wybieranych akcesoriów pneumatycznych zaliczymy:

Olej do narzędzi pneumatycznych – większość sprężarek powietrza posiada tłoki wewnętrzne, które generują duże tarcie, podobnie jak tłoki w samochodzie. W celu maksymalizacji żywotności i optymalizacji pracy, konieczne jest ich regularne smarowanie. W tym celu wykorzystuje się olej do narzędzi pneumatycznych. Poleca się również umieszczenie kilku kropel oleju pomiędzy złączkami powietrznymi. W przypadku, gdy z urządzenia korzystamy przez więcej godzin to niezbędnym jest kilkukrotne oliwienie go w ciągu dnia.

Złączki narzędzi pneumatycznych – intensywna eksploatacja urządzeń pneumatycznych może prowadzić do ich zużywania z czasem. W efekcie może dojść do rozwoju różnego rodzaju przecieków, co zmniejszy ciśnienie sprężarki, a w efekcie skuteczność urządzenia pneumatycznego.

Wąż narzędzia pneumatycznego – odpowiada on za dostarczanie sprężonego powietrza do narzędzia. W momencie, w którym zacznie on wykazywać cechy zużycia to może dojść do zmniejszenia ciśnienia powietrza, a urządzenie zacznie pracować mniej wydajnie. Warto w tym kontekście stale obserwować czy nie powstają dziury i pęknięcia.

Sprężarki powietrza – moc każdego narzędzia pneumatycznego bazuje na zbiorniku sprężarki powietrza. Od jej mocy zależy moc podłączonych do niej narzędzi.

Filtr narzędzia pneumatycznego – filtry są w większości przypadków instalowane w miejscu, w którym wąż łączy się z narzędziem. Filtr pozwala zapobiegać przedostawaniu się brudu, kurzu lub zanieczyszczeń do wnętrza urządzenia. Mogą one nawet doprowadzić do uszkodzenia narzędzia. Warto też pamiętać, że wiele złączek zawiera fabrycznie wstawione filtry.

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram