Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Wkrętarka do domowego warsztatu - jaką wybrać?

Wiertarko wkrętarki to jedne z najbardziej popularnych i zarazem przydatnych elektronarzędzi do domu i przydomowego garażu. Służą do przykręcania wszelkiego rodzaju wkrętów czy wiercenia w ścianach. Będą także idealnym wyborem do skręcania mebli — jeśli kiedykolwiek twoim zadaniem było skręcenie mebli z Ikei, a wybór narzędzia padł na dołączony do zestawu klucz, z pewnością pamiętasz ile czasu ci to zajęło. Jeśli w przyszłości chciałbyś go zaoszczędzić i skupić się na przyjemniejszych czynnościach w domu — zdecydowanie warto rozważyć zakup tego elektronarzędzia! Wiertarko wkrętarki akumulatorowe przydadzą się w trakcie remontu czy prac w garażu i ogrodzie. Oferta na rynku jest bardzo szeroka. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie wkrętarki, aby wybrać model najbardziej dopasowany do naszych potrzeb.

Wiertarko wkrętarka jak wybrać odpowiedni model?

Wybierając wiertarko wkrętarkę, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które mogą zaważyć na jakości i długowieczności zakupionego przez nas sprzętu. Na co zwracać uwagę przy wyborze wkrętaki do prac w domu i ogrodzie?

  • waga - zwróć uwagę na wagę wybranego przez ciebie modelu. Im cięższa wiertarko wkrętarka, tym szybciej zmęczysz się podczas pracy.
  • akumulator - jeśli zdecydujesz się na wkrętarkę akumulatorową - zwróć uwagę na parametry akumulatora. Ważna jest jego pojemność - im większa, tym dłuższy czas pracy na jednej baterii. Sprawdź, jaki jest czas ładowania akumulatora. Warto także zainteresować się czy na rynku dostępne są wymienne baterie do naszego modelu. Przydatnym elementem będzie również wskaźnik naładowania akumulatora - zobacz czy wybrana wiertarko wkrętarka go posiada.
  • biegi - ich ilość. Najpopularniejsze modele wkrętarek są jednobiegowe. Jeśli jednak zamierzasz często korzystać z tego sprzętu w swoim domu, a dodatkowo wkrętarka ma służyć do nawiercania - poszukaj modelu dwubiegowego.
  • silnik - na rynku dostępne są modele wiertarko wkrętarek z silnikami szczotkowymi i bezszczotkowymi. Różnią się one budową. Modele szczotkowe są zazwyczaj tańsze. Ich wadą jest natomiast mniejsza żywotność i możliwość częstszych awarii. Wkrętarki bezszczotkowe są dużo wydajniejsze, bardziej wytrzymałe i lżejsze. Ich minusem jest natomiast wyższa cena.
  • moment obrotowy - jego wysokość wpływa na moc i funkcjonalność wiertarko wkrętaki. Im większy moment, tym lepszy komfort pracy. W modelach z niższej półki może on wynosić 4-6Nm. Modele mocniejsze mogą mieć moment obrotowy na poziomie 30Nm lub wyższej.
  • Moment siły – od tego parametru zależy, jak sprawnie działa wkrętarka oraz czy sprawdzi się do zadań specjalnych. Moment siły zależy od napięcia (w przypadku wkrętarek akumulatorowych) lub mocy (wkrętarki sieciowe). Wyższe parametry są wymagane w przypadku modeli wiertarko wkrętarek (niż samych wkrętarek). Jakie powinny być te parametry? 5-10V spokojnie wystarczy do okazjonalnego skręcania mebli czy przykręcenia obrazka do ściany. Modele z momentem siły na poziomie 10-14V bez problemu poradzą sobie z codziennymi zadaniami, a także wierceniem w nieco twardszych materiałach. Wiertarko wkrętarki o momencie 18V i powyżej pozwalają na pełną wszechstronność i nadają się także do profesjonalnej pracy.
  • uchwyt - zwróć uwagę z czego wykonana jest rękojeść wkrętarki. Powinna być zabezpieczona gumą. Pozwoli ci to na pewny chwyt i bezpieczne użytkowanie sprzętu w każdych warunkach.

Jaka wkrętarka do domu?

Na rynku dostępne są trzy najpopularniejsze typy wkrętarek. To który wybrać, zależy w głównej mierze od tego, do czego ma być przeznaczona.

  • Wkrętarki akumulatorowe, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują baterie do swojej pracy. Są bardziej mobilne i można je wykorzystać np. do prac w ogrodzie.
  • Wkrętarki sieciowe wymagają stałego podpięcia pod źródło prądu. Z tego powodu masz ograniczone pole manewru. Taki model będzie idealny, jeśli zamierzasz wykorzystywać narzędzie wyłącznie do prac w domu czy garażu.
  • Wkrętarki z udarem, a raczej wiertarko wkrętarki dedykowane są do pracy z dużym obciążeniem i do wiercenia np. w betonie.

Zastanów się i wybierz ten model wkrętaki, który sprawdzi się do planowanych przez ciebie zadań.

Najnowsze na blogu

Akcesoria do elektronarzędzi - czego potrzebujesz w domowym warsztacie?

Mając swój przydomowy warsztat z narzędziami czy garaż, w kt

Zszywacze i takery do mebli - czy potrzebujesz ich w swoim domu?

Zszywacz tapicerski najprawdopodobniej kojarzy ci się z zakłada

Wiertarko wkrętarka szczotkowa czy bezszczotkowa?

Przymierzając się do zakupu wkrętarko wiertarki, spotkałeś s

Wkrętarka do domowego warsztatu - jaką wybrać?

Wiertarko wkrętarki to jedne z najbardziej popularnych i zarazem

Jaka gwoździarka sprawdzi się w domowym warsztacie?

Gwoździarki to praktyczne elektronarzędzia ułatwiające szybki

Przecinarki — rodzaje i zastosowanie

Przecinarka to urządzenie wykorzystywane do szybkiego i prostego

Kompresor — jak kupić dobrej jakości urządzenie

Planując zakup kompresora, należy zwrócić uwagę na szereg cz

Wkręty — charakterystyka, rodzaje, zastosowanie

Wkręty można wykorzystać w różnego rodzaju pracach.

Podstawowe narzędzia budowlane i warsztatowe

Dysponując odpowiednimi narzędziami, możesz bez obaw prowadzi

Jak bezpiecznie korzystać z elektronarzędzi?

Elektronarzędzia to podstawowa grupa sprzętu wykorzystywana prz

1 2 3 9
Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram