Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Jaka gwoździarka sprawdzi się w domowym warsztacie?

Gwoździarki to praktyczne elektronarzędzia ułatwiające szybkie przybijanie gwoździ do drewna, metalu czy betonu. Na rynku znajdziemy szereg różnego rodzaju młotków elektrycznych - gwoździarki pneumatyczne, elektryczne czy akumulatorowe. Który model najlepiej sprawdzi się w domowym warsztacie? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego narzędzia.

Gwoździarka - jaką wybrać?

Wybór idealnego modelu gwoździarki zależy przede wszystkim od tego, do czego będziemy ją chcieli wykorzystać. Czy będzie nam służyła do domowego majsterkowania — zbijania i naprawy mebli, z których korzystamy na co dzień, przybijania drewnianych listew oraz paneli? W takich przypadkach idealnym wyborem będą gwoździarki elektryczne czyli te, które wymagają stałego podpięcia do sieci elektrycznej. Jeśli natomiast zamierzamy korzystać z gwoździarki również na zewnątrz — do naprawy płotów czy wykonania altanki ogrodowej, warto rozważyć zakup gwoździarki na baterie. Modele akumulatorowe oraz gazowe nie wymagają stałego podłączenia do prądu w trakcie pracy, dzięki temu są bardziej mobilne i idealnie sprawdzą się do pracy w mniej korzystnych warunkach. W przypadku, kiedy mamy w posiadaniu kompresor — tutaj doskonałym wyborem będzie model gwoździarki pneumatycznej, która wymaga właśnie tego rodzaju osprzętu do swojego działania.

Na jakie parametry zwracać uwagę kupując gwoździarkę?

Jeśli już mniej więcej udało ci się określić jaki typ gwoździarki kupić to z pewnością zauważyłeś, że oferta dostępnych na rynku gwoździarek jest nadal bardzo szeroka. Na jakie jeszcze parametry powinieneś zwrócić uwagę, wybierając idealny model gwoździarki do domu?

  • gwoździe do gwoździarek — ich typy i długość. Każdy model gwoździarki elektrycznej pozwala na pracę z gwoździami o określonej długości i średnicy, a także z konkretnym typem łba. Nie ma uniwersalnych gwoździ, które pasowałyby do każdej gwoździarki. Wybór gwoździ uwarunkowany jest od materiałów, z jakimi będzie nam dane pracować. Inne gwoździe do gwoździarek będą nadawały się do pracy z drewnem, inne do prac dekarskich a jeszcze inne do pracy z betonem czy metalem. Warto również sprawdzić, czy wybrany model gwoździarki akumulatorowej ma możliwość regulacji głębokości wbijania gwoździ.
  • magazynek - poniekąd wiąże się z pierwszym punktem. W gwoździarkach dostępne są dwa typy magazynków - bębnowy do których przeznaczone są gwoździe koletowane, łączone drutem. Na jednej szpuli nawinięta jest większa ilość gwoździ. Drugim typem jest magazynek taśmowy - w magazynku mieści się mniejsza ilość gwoździ, ale jego zaletą jest możliwość ładowania pojedynczych sztuk gwoździ, zamiast całej rolki.
  • waga - im mniejsza waga tym narzędzie będzie pozwalało nam na dłuższą pracę bez zmęczenia.
  • uchwyt - wygodny, gumowy uchwyt pozwoli nam pewnie trzymać gwoździarkę gazową w ręce i sprawi, że nie wyślizgnie się ona podczas pracy.
  • skośny wylot - część modeli gwoździarek pozwala na wbijanie gwoździ pod kątem. To szczególnie przydatne, jeśli będziemy pracować w trudno dostępnych miejscach. Jednak warto zwrócić uwagę, czy model, który chcemy zakupić ma również możliwość przejścia na tryb tradycyjny, prostopadły wbijania gwoździ.
  • akumulator i naboje gazowe - jeśli planujesz kupić gwoździarkę na baterie - zwróć uwagę na pojemność akumulatora i czas jego ładowania, a także możliwość dokupienia dodatkowych baterii. W przypadku gwoździarek gazowych - sprawdź jakie naboje będą kompatybilne z twoim modelem.
  • energia wystrzału i ciśnienie - te parametry będą istotne w przypadku gwoździarek pneumatycznych. Ważne jest, aby wybrany przez ciebie sprzęt mógł współpracować z kompresorem, który posiadasz.

Ile kosztuje gwoździarka elektryczna?

Ceny różnych modeli gwoździarek wahają się od 100 do nawet 5000 złotych. Wybierając urządzenie przeznaczone do domowego majsterkowania w zupełności wystarczy nam model z niższej półki cenowej. Taka gwoździarka sprawdzi się do szybkiej naprawy domowych mebli czy przydomowego ogrodzenia. Będzie świetnym uzupełnieniem naszego warsztatu i zastąpi klasyczny młotek, ułatwiając i przyspieszając przybijanie gwoździ.

Najnowsze na blogu

Akcesoria do elektronarzędzi - czego potrzebujesz w domowym warsztacie?

Mając swój przydomowy warsztat z narzędziami czy garaż, w kt

Zszywacze i takery do mebli - czy potrzebujesz ich w swoim domu?

Zszywacz tapicerski najprawdopodobniej kojarzy ci się z zakłada

Wiertarko wkrętarka szczotkowa czy bezszczotkowa?

Przymierzając się do zakupu wkrętarko wiertarki, spotkałeś s

Wkrętarka do domowego warsztatu - jaką wybrać?

Wiertarko wkrętarki to jedne z najbardziej popularnych i zarazem

Jaka gwoździarka sprawdzi się w domowym warsztacie?

Gwoździarki to praktyczne elektronarzędzia ułatwiające szybki

Przecinarki — rodzaje i zastosowanie

Przecinarka to urządzenie wykorzystywane do szybkiego i prostego

Kompresor — jak kupić dobrej jakości urządzenie

Planując zakup kompresora, należy zwrócić uwagę na szereg cz

Wkręty — charakterystyka, rodzaje, zastosowanie

Wkręty można wykorzystać w różnego rodzaju pracach.

Podstawowe narzędzia budowlane i warsztatowe

Dysponując odpowiednimi narzędziami, możesz bez obaw prowadzi

Jak bezpiecznie korzystać z elektronarzędzi?

Elektronarzędzia to podstawowa grupa sprzętu wykorzystywana prz

1 2 3 9
Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram