Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Jak urządzić domowy warsztat?

Masz smykałkę do majsterkowania i chcesz urządzić swój domowy warsztat majsterkowicza? Niezależnie czy będzie to mały warsztat w garażu, czy cała przestrzeń tylko dla Ciebie i Twoich narzędzi, podstawowe wyposażenie w narzędzia do warsztatu jest takie samo, a triki odnośnie organizacji przestrzeni warsztatu przydadzą się każdemu. Ruszajmy do wspólnej pracy!

Urządzamy domowy warsztat majsterkowicza

Niejeden domowy majsterkowicz marzy o swoim własnym warsztacie, gdzie może trzymać wszystkie potrzebne narzędzia i wykonywać tam różnego typu prace i projekty. Niektórzy mogą poszczycić się swoim własnym warsztatem w garażu a inni całą przestrzenią w osobno stojącym budynku. Nie ważne, jaki rodzaj domowego warsztatu majsterkowicza posiadasz lub też planujesz zaaranżować, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych rad dotyczących doboru narzędzi do warsztatu i organizacji przestrzeni. Nie ważne jak dużą duży warsztat posiadasz, porządek w posiadanych narzędziach usprawni Twoją pracę i zapewni więcej miejsca do wykonywania prac.

Jakie narzędzia do warsztatu w domu?

Wyposażenie domowego warsztatu w garażu powinno być przede wszystkim wszechstronne. Domowe prace często wymagają użycia różnego typu  narzędzi, nie raz w ruch idą również elektronarzędzia. Doświadczeni majsterkowicze już wiedzą, że potrzebne narzędzia do prac domowych bardzo często się powtarzają. Można zatem ułożyć listę najpotrzebniejszych narzędzi do warsztatu

  • młotek, obcęgi, kombinerki
  • zestaw uniwersalnych śrubokrętów 
  • zestaw kluczy i imbusów 
  • miarka, poziomica i kątownik
  • imadło 
  • papier ścierny
  • gwoździe 
  • wkrętarka, wiertarka
  • szlifierka 
  • kompresor

Wyposażając tak swój  domowy warsztat majsterkowicza, żadna codzienna praca i naprawa nie będzie nam straszna. Z biegiem czasu warsztat zapewne będzie powiększany o kolejne specjalistyczne narzędzia, które okażą się przydatne do potrzebnych prac remontowych. Wraz ze zwiększeniem ilości narzędzi do warsztatu, można stracić nad nimi panowanie i najzwyczajniej w świecie zaczną się gubić i powstanie zupełnie niepotrzebny chaos. Jak nad nim zapanować?

Organizacja przestrzeni w domowym warsztacie majsterkowicza

Domowy warsztat majsterkowicza powinien być przede wszystkim funkcjonalnym miejscem, w którym wszystkie narzędzia są pod ręką i w każdym momencie można z łatwością po nie sięgnąć. Jednak jak już wiemy, dobrze wyposażony warsztat w garażu to spora ilość różnego typu narzędzi, dlatego tak ważna jest dobra organizacja przestrzeni, żeby w niczym się nie pogubić i wszystko było pod ręką. 

Sercem każdego warsztatu jest blat roboczy. To na nim w głównej mierze wykonywane są prace i to w jego obrębie powinny być rozmieszczone wszystkie najczęściej używane narzędzia. 

Dobrym rozwiązaniem jest montaż tablicy ściennej zaraz obok blatu roboczego, na której bez problemu można zawiesić najczęściej używane narzędzia typu komplety kluczy, śrubokręty młotki i tym podobne. 

Na mniejsze akcesoria jak wkręty, gwoździe nakrętki itp. warto przygotować sobie plastikowe pudełka, które można opisać markerem i postawić obok siebie. 

Półki zarówno obok blatu roboczego, jak i pod nim są wręcz nieocenionym elementem, gdzie można przechować praktycznie wszystkie narzędzia do warsztatu. Pod blatem roboczym można umiejscowić elektronarzędzia. Szczególnie te cięższe. 

Na sam koniec organizacji przestrzeni w domowym warsztacie najważniejsza rzecz, o której często zapominamy - odpowiednie oświetlenie. Bardzo często pracujemy z bardzo małymi elementami w dodatku gdzieś schowani w kącie, do którego dochodzi niewiele światła. Dobrze oświetlone stanowisko (ruchoma lampa mocowana do blatu sprawdzi się rewelacyjnie) to ochrona zdrowia naszych oczu i lepiej wykonana praca, dzięki możliwości dostrzeżenia wszystkich szczegółów.

Najnowsze na blogu

Akcesoria do elektronarzędzi - czego potrzebujesz w domowym warsztacie?

Mając swój przydomowy warsztat z narzędziami czy garaż, w kt

Zszywacze i takery do mebli - czy potrzebujesz ich w swoim domu?

Zszywacz tapicerski najprawdopodobniej kojarzy ci się z zakłada

Wiertarko wkrętarka szczotkowa czy bezszczotkowa?

Przymierzając się do zakupu wkrętarko wiertarki, spotkałeś s

Wkrętarka do domowego warsztatu - jaką wybrać?

Wiertarko wkrętarki to jedne z najbardziej popularnych i zarazem

Jaka gwoździarka sprawdzi się w domowym warsztacie?

Gwoździarki to praktyczne elektronarzędzia ułatwiające szybki

Przecinarki — rodzaje i zastosowanie

Przecinarka to urządzenie wykorzystywane do szybkiego i prostego

Kompresor — jak kupić dobrej jakości urządzenie

Planując zakup kompresora, należy zwrócić uwagę na szereg cz

Wkręty — charakterystyka, rodzaje, zastosowanie

Wkręty można wykorzystać w różnego rodzaju pracach.

Podstawowe narzędzia budowlane i warsztatowe

Dysponując odpowiednimi narzędziami, możesz bez obaw prowadzi

Jak bezpiecznie korzystać z elektronarzędzi?

Elektronarzędzia to podstawowa grupa sprzętu wykorzystywana prz

1 2 3 9
Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram