Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Narzędzia budowlane – które lepiej kupić, a które wynająć?

Każdy majsterkowicz wie, że niektóre narzędzia najlepiej jest mieć zawsze pod ręką. Są także takie, które przydadzą nam się kilka razy, a swoje kosztują, czy w takim wypadku warto w nie inwestować? A może lepiej skorzystać wynajętego sprzętu? Która opcja sprawi, że tak naprawdę zaoszczędzimy? Jeszcze jakiś czas temu wynajem sprzętu budowlanego dotyczył tylko ciężkich maszyn, jednak obecnie coraz popularniejsze staje się wypożyczanie także podstawowych elektronarzędzi. Ceny ich kupna często wgniatają w fotel, a perspektywa tego, że właściwie użyjemy ich raz, a później zapomnimy skutecznie odstrasza od zakupów. Posiadanie na własność dużej ilości sprzętów budowlanych wiąże się także z koniecznością ich przechowywania, a no to także nie zawsze mamy miejsce. Mimo wszystko często podnoszone są głosy, że wynajem sprzętu budowlanego nie jest opłacalny w innym przypadku niż właśnie wynajem ciężkich maszyn budowlanych. Czy to rzeczywiście prawda?

Podstawowe narzędzia budowlane – które warto kupić?

Są takie narzędzia, których posiadanie w domu powinno być wręcz oczywiste. Powiedzmy, że chcemy chociażby przybić do ściany nowy portret rodzinny. Przyda nam się do tego młotek i gwoździe, to oczywiste, dodatkowo warto jest posiadać także poziomicę, by móc odpowiednio równo ustawić obrazek. Kiedy planujemy kupić nowe meble z pomocą przyjdzie nam metrówka, dzięki której będziemy mogli dokładnie zmierzyć powierzchnię pomieszczeń i oczywiście wymagane wymiary naszych nowych mebli. Zestaw śrubokrętów i kluczy to także coś, na co każdy majsterkowicz powinien znaleźć miejsce w swoim warsztacie. Dodatkowo wiertarka jest przecież niezbędna przy większości małych i większych prac remontowych. Do składania wyżej przez nas wspomnianych mebli przyda się także wkrętarka. Przy większości prac w domu i w ogródku przydadzą nam się kombinerki, sprawdzą się one do odkręcania śrub, przecinania drutów i wielu innych.

Dodatkowe narzędzia przydadzą nam się do prac w ogrodzie. Będziemy wykorzystywać je na tyle często, że także na dłuższą metę opłaca się w nie zainwestować. Pierwszym, co przychodzi nam do głowy jest z pewnością kosiarka – chyba żaden właściciel ogrodu nie będzie w stanie się bez niej obejść. Dodatkowo narzędzia ręczne, takie jak łopata, szpadel czy grabie to właściwie podstawa, bez nich trudno będzie zrobić w ogrodzie cokolwiek. By móc w pełni dbać o swój ogród warto jest także kupić sekator, by móc ręcznie przycinać krzaki, gałęzie czy chociażby żywopłot.

Narzędzia budowlane – które wynająć?

Wynajęcie narzędzi budowlanych jest oczywistym wyborem, kiedy przeprowadzamy poważniejszy remont i potrzebujemy ciężkich narzędzi. Nie wszystkie z nich na dłuższą metę opłaca się przecież kupować – to zazwyczaj spory wydatek, dodatkowo potrzebujemy także miejsca, by później je składować, no i nie mamy pewności czy poza remontem będą jeszcze dla nas przydatne. Kiedy potrzebujemy maszyny do cięcia blachy, albo gilotyny do płytek ceramicznych pierwszą naszą myślą powinno być raczej jej wypożyczenie niż kupno, ponieważ jeżeli nie jesteśmy zawodowymi budowlańcami na dłuższą metę taki sprzęt jest nam zbędny. Przy budowach często wynajmowane są także różnego rodzaju piły, sprzęt umożliwiający pracę na wysokości, czy chociażby agregaty. Do prac w ogrodzie także może przydać nam się myjka ciśnieniowa czy piła łańcuchowa, ale narzędzia te nie są nam koniecznie potrzebne.

Narzędzia

Narzędzia budowlane – dla kogo wynajem?

Wynajem narzędzi budowlanych jest właściwie opcją dla każdego – od dużej firmy, przez małych przedsiębiorców, aż po osoby prywatne. Każdemu zdarzy się potrzebować narzędzia, którego akurat nie ma na własność i dobrze jest nie musieć od razu biec do sklepu budowlanego z koniecznością wydania kilku tysięcy złotych na sprzęt, który pewnie wykorzysta raz, może kilka, przy odrobinie szczęścia. Wypożyczać możemy także narzędzia, na które zwyczajnie nie mamy miejsca w garaży, które potrzebują specjalnych miejsc przechowywania, albo odpowiedniego serwisowania. Bo przy wypożyczaniu nie płacimy jedynie za dane narzędzie, ale także za komfort z tego płynący – nie musimy się przejmować dbaniem o nie, a jeżeli będzie wadliwe to także nie nasz problem, naprawą zajmie się ktoś inny, a my otrzymamy nowe w pełni funkcjonalne. Wypożyczanie sprzętu budowlanego jest także dobrą opcją dla podróżujących majsterkowiczów – często logistyka związana z przemieszczaniem się z profesjonalnym sprzętem jest męcząca, a jeżeli nie jesteśmy w posiadaniu odpowiedniego samochodu może być nawet niemożliwa, dlatego warto jest większy sprzęt wypożyczać, wtedy bez naszego wysiłku dotrze on dokładnie w miejsce, w które chcemy żeby dotarł.

Wypożyczanie sprzętu budowlanego – cena

Cena wypożyczenia sprzętu budowlanego różni się w zależności od firmy, która taką usługę udostępnia, dlatego warto jest porównać do siebie różne oferty i na tej podstawie zadecydować. Pamiętajmy także o zwróceniu uwagi na producentów danych maszyn – dzięki temu upewnimy się, że nie trafimy na buble. Cena wynajmu sprzętu budowlanego zależna jest także od okresu, na jaki będziemy chcieli go wypożyczyć.

Z0bacz również:

 

Najnowsze na blogu

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosna to czas rozkwitu kwiatów, dni stają się coraz cieplejsz

Grzyb na ścianach – jak sobie z nim poradzić?

Główną przyczyną powstawania pleśni na ścianach jest wilgo

Zielony dach – ciekawe aranżacje nie tylko na wyspach

Zielony dach należy do niecodziennych rozwiązań.

Narzędzia budowlane – które lepiej kupić, a które wynająć?

W warsztacie każdego majsterkowicza powinny znaleźć się narz

Blacha na dach – krótki przewodnik po rodzajach pokrycia dachowego

Niezbędnym aspektem w procesie kończenia budowy, jest instalacj

Jak zamontować siatkę dla kota?

Posiadanie kota to wspaniała sprawa, jednak wiąże się z dosto

Tokarz – specyfika zawodu dziś, a tokarstwo w drewnie

Tokarz jest jednym z zawodów deficytowych, współcześnie kojar

Antresola – jak zamontować ją sprawnie i bezpiecznie

Antresola to wspaniały pomysł pod bardzo wieloma aspektami.

Balustrada balkonowa – co warto wiedzieć przed instalacją?

Balustrada jest bardzo istotnym elementem konstrukcyjnym w przypa

Zawód – cieśla. Kim jest cieśla, czym się zajmuje i dlaczego warto rozważyć tę drogę zawodową?

Zawód cieśli wciąż jeszcze zdaje się być w miarę powszechn

1 2 3 7
Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram