Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Rodzaje zszywaczy — poznaj specyfikację

Jakie rodzaje zszywaczy dostępne są na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów zszywaczy, różnią się one sposobem użytkowania oraz przeznaczeniem. Wyróżniamy między innymi, zszywacze pneumatyczne, ręczne i elektryczne. Zszywacz świetnie sprawdzi się zarówno podczas drobnych prac naprawczych, jak i będzie świetnym narzędziem służącym do tworzenia dekoracji dla wnętrz, tarasów oraz ogrodów.

 

Zszywacze pneumatyczne 

Zszywacze tego typu cechuje duża moc, dzięki czemu mogą służyć do wbijania zarówno zszywek, jak i gwoździ. Ich duża siła sprawia, że najczęściej wykorzystywane są one do poważniejszych prac wykończeniowych, tapicerskich i stolarskich, lecz równie dobrze sprawdzą się w dekorowaniu i niedużych pracach naprawczych. Zszywacze pneumatyczne są, często wybierane ze względu na dużą precyzję oraz niski poziom hałasu, który generują. Wśród zszywaczy pneumatycznych wyróżniamy:

 

  • zszywacze budowlane — to specjalistyczne narzędzia pneumatyczne przeznaczone głównie do montażu bardziej wymagających materiałów. Dobrze sprawdzą się w montażu płyt izolacyjnych (wykonanych z wełny mineralnej, celulozy czy innego rodzaju włókien miękkich) oraz materiałów stolarskich i dekarskich (palety, gonty drewniane, folie dachowe)

 

  • zszywacze do zamykania kartonów — dzięki wyposażeniu w wysokiej jakości akumulatory, zapewniają mobilność podczas pracy. Są narzędziami, które świetnie sprawdzą się podczas pracy w wymagających warunkach

 

  • zszywacze stolarskie — zszywacze stolarskie powinny poza dużą wydajnością, oferować użytkownikowi wysoki komfort pracy. Zszywacze stolarski powinny również być wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie, chroniące przed przypadkowym uruchomieniem. W trosce o bezpieczeństwo użytkownika

 

  • zszywacze tapicerskie — zszywacze tapicerskie świetnie sprawdzą się zarówno podczas pracy profesjonalnego tapicera, dobrze spełnią również swoją rolę w rękach laika w dziedzinie wytwarzania mebli. Dobre zszywacze tapicerskie powinny sprawnie i solidnie łączyć tkaniny z drewnianą konstrukcją mebla. 

 

Zszywacze ręczne 

Zszywacze ręczne, stworzone zostały, aby ułatwić codzienne, krótkotrwałe prace w domu czy w ogrodzie. Przeznaczone są głównie do lekkich materiałów oraz papieru. W odróżnieniu od zszywaczy gazowych, czy pneumatycznych, wykorzystują one siłę ludzkich rąk. Dlatego używanie ich przy dłuższych pracach, może wymagać od użytkownika dużego nakładu siły. Atutem tego rodzaju zszywaczy jest bez wątpienia prosta forma oraz łatwość użycia. Zszywacze tego typu cechuje niezawodność, ponieważ nie są przesycone dodatkowymi funkcjami, a napędem jest siła ludzkich rąk. Dobry zszywacz ręczny cechuje wytrzymała, lecz jednocześnie lekka konstrukcja. Rodzajów zszywaczy ręcznych jest bardzo wiele, różnią się one wielkością i wagą, dzięki czemu możesz dobrać zszywacz, który najlepiej będzie się układał w twojej dłoni. Na rynku dostępne są również zszywacze bezodrzutowe i to one są szczególnie cenione przez użytkowników. Wyeliminowanie odrzutu zapewnia komfort pracy i poprawia jej wydajność, przez co praca staje się prawdziwą przyjemnością.

 

Zszywacze gazowe 

Zszywacze gazowe charakteryzuje wyjątkowa precyzja oraz szybkość wbijania zszywek. Podobnie jak zszywacze pneumatyczne przeznaczone są do wszelkich prac związanych z dekarstwem, wykończeniem wnętrz, pracami w ogrodzie czy tapicerstwem. Zapewniają mobilność, dzięki akumulatorom oraz pojemnikiem na gaz. Wybierając zszywacz gazowy, warto upewnić się, czy jego masa całkowita jest dla Ciebie odpowiednia. Warto zwrócić również uwagę na pojemność akumulatora, ciągłe ładowanie może znacząco spowolnić pracę. Podobną sytuację obserwujemy w przypadku pojemność magazynka na zszywki — większy magazynek sprawi, że staniesz się bardziej mobilny, a praca będzie łatwiejsza. 

 

Czym się kierować wybierając zszywacz?

Podejmując decyzję o zakupie zszywacza, powinieneś zastanowić się, do jakich konkretnie prac ma on posłużyć. Zastanów się nad swoimi oczekiwaniami względem tego narzędzia. Jeśli zawodowo zajmujesz się pracami związanymi z drewnem, wykończeniem wnętrz bądź dekarstwem, postaw na niezawodny zszywacz pneumatyczny lub gazowy. Ułatwi on codzienną pracę i podniesie jej wydajność. Jeśli natomiast jesteś fanem majsterkowania i lubisz sporadyczne prace ogrodowe, w pierwszej kolejności możesz pokusić się o zakup zszywacza ręcznego. Podejmując decyzję zakupową postaw na wybór sprawdzonego producenta, solidny zszywacz może posłużyć naprawdę wiele lat. To zakup na lata, dlatego warto rozważyć wszystkie zmienne oraz wszystkie dostępne na rynku opcje.

 

W doborze odpowiedniego i niezawodnego sprzętu do Twojej pracy chętnie pomogą nasi specjaliści. Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. 

Najnowsze na blogu

Rodzaje zszywaczy — poznaj specyfikację

Zszywacz jest narzędziem, którego nie powinno zabraknąć w wyp

Jak chronić słuch w pracy?

Bezpieczeństwo człowieka oraz ogólna higiena pracy są bardzo

Jak zbudować karmnik dla ptaków? Poradnik, krok po kroku

Wielkimi krokami zbliża się okres zimowy.

Jaki kompresor wybrać?

Wybór kompresora jest poważną decyzją, ma on na celu usprawni

Ekologia na budowie? Innowacje Makity

Ekologia to dziś modne słowo. Nie bez powodu.

Gwoździarki Tjep trzeciej generacji

Gwoździarki marki Tjep trzeciej generacji to temat, na który sz

Akcesoria do pracy przy krokwiach dachowych

Budowa dachu nie należy do prostych zadań.

Najlepsze akcesoria do gwoździarek

Gwoździarka to urządzenie, które w znacznym stopniu poprawi sz

Listwy przypodłogowe — jak je dobrać i zamontować

Remontując swój, chcesz, aby każdy jego element wyglądał est

Jakie wkręty do regipsów?

Z pewnością każda osoba przeprowadzająca remont miała styczn

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram