Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Jaki kompresor wybrać?

Wybór kompresora jest poważną decyzją, ma on na celu usprawnienie naszej pracy tak, aby stała się ona efektywniejsza i bardziej komfortowa. Wybór dobrego kompresora, podobnie jak innych narzędzi do pracy powinniśmy rozpocząć od zastanowienia się, czego wymagamy od nowego narzędzia pracy. Do niedawna, kompresor kojarzony był z pracą w przemyśle ciężkim lub z pracą w warsztatach usługowych. Obecnie obserwujemy zmianę tej tendencji, a kompresory coraz częściej spotykane są w przydomowych składnikach z narzędziami. O jego zaletach w kontekście gospodarstwa domowego głośno stało się dopiero niedawno. Rodzajów kompresorów jest obecnie naprawdę wiele. Zastanawiasz się jak wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w wykonywanej przez Ciebie pracy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

 

Do czego przydatny będzie kompresor w domu?

Jeśli zastanawiasz się, do czego mógłby posłużyć Ci kompresor i czy właściwie jest Ci on potrzebny — spieszymy z odpowiedzią na to pytanie. Lista prac, które może usprawnić dobrej jakości kompresor, jest naprawdę długa. Kompresor świetnie sprawdzi się przy pracach takich jak:

 

  • pompowanie różnego rodzaju kół, zarówno samochodowych, jak i rowerowych oraz basenów i dmuchanych materacy, czy ogrodowych dmuchańców dla dzieci

 

  • zmiana kół w samochodzie oraz kręcenie śrubami, przy użyciu specjalistycznych kluczy pneumatycznych

 

  • napędzanie narzędzi pneumatycznych w przydomowym garażu, podczas różnego rodzaju pracy

 

  • oczyszczanie z pyłu i kurzu poprzez przedmuchiwanie, części maszyn, elementów samochodów czy komputerów

 

  • lakierowanie i malowanie różnych powierzchni, nawet tych wymagających szczególnej precyzji

 

  • tynkowanie ścian budynków, wewnętrznych oraz zewnętrznych. 

 

Dobór odpowiedniego kompresora powinieneś rozpocząć od sprecyzowania swoich potrzeb. Dobrze dobrany kompresor powinien spełniać Twoje oczekiwania oraz usprawniać codzienne obowiązki. Zastanów się, do jakiego rodzaju pracy chciałbyś wykorzystać swój nowy kompresor!

 

Na co zwrócić uwagę wybierając kompresor?

Decydując się na zakup kompresora do zadań domowych, zwróć szczególną uwagę na takie aspekty jak:

 

Wydajność — jeżeli zastanawiasz się nad zakupem kompresora z myślą o długim malowani bądź lakierowaniu oraz napędzaniu narzędzi, powinieneś postawić na kompresor o wydajności nie mniejszej niż 350-400 litrów na minutę. Wydajność kompresora na tym poziomie sprawi, że bez problemu zasilisz narzędzia pneumatyczne, a nawet pomalujesz powierzchnie dużych rozmiarów bez konieczności przerywania pracy. Co jest szczególnie ważne, gdy zadanie chcesz wykonać możliwie najszybciej.

 

Pojemność zbiornika — im większą pojemność zbiornika wybierzemy, tym będzie on wydajniejszy. W skrócie, kompresory o większej pojemności zbiornika cechuje mniejsza potrzeba ciągłego włączania. Jeśli jednak decydujemy się na zakup kompresora do zadań domowych, zbędny będzie akumulator o tak dużej pojemności zbiornika, jak np. 200 litrów. Kto ma miejsce w garażu na takiego kolosa? Najczęściej polecaną pojemnością są akumulatory o zbiornikach mieszczących się w przedziale od 50 do 100 litrów. Jest on uniwersalny i świetnie sprawdzi się podczas prac w domu, ogrodzie czy garażu. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu wydajności kompresora o pojemności zbiornika mieszczącego się we wspomnianym wcześniej przedziale, jest na to sposób. Sposobem tym jest stworzenie instalacji sprężonego powietrza ze zbiornikiem usytuowanym w dowolnym miejscu na posesji. Jednak jesteśmy zdania, że 50-100 litrów zdecydowanie wystarczy i będzie najlepszym wyborem. 

 

Ciśnienie maksymalne — wybierając kompresor przeznaczony do pracy w domu, najlepszym dostępnym rozwiązaniem będzie wybór kompresora o maksymalnym ciśnieniu ośmiu lub dziesięciu barów. Oznacza to tyle, że ciśnienie robocze, z jakim pracował będzie kompresor, będzie utrzymywało się na poziomie odpowiednio sześciu i ośmiu barów. Sześć barów jest to wartość, która spokojnie wystarczy do wykonania wszystkich niezbędnych domowych czynności. Jeśli zdecydujesz się na wybór kompresora o większym maksymalnym ciśnieniu (8 lub 10 barów), zyskasz duży zapas.

 

Jakie są dostępne rodzaje kompresorów?

Najczęstszym dylematem, z jakim spotykają się klienci podczas zakupu kompresora, jest wybór pomiędzy kompresorem olejowym a bezolejowym. Który wybór jest lepszy? Wyjaśniamy, że to, że używasz kompresora bezolejowego, nie oznacza, że jest on wolny od emisji zanieczyszczeń do powietrza. Wszystko jest kwestią zastosowania odpowiednich filtrów ochronnych. Mają one za zadanie oczyszczenie wydalanych przez kompresor substancji. Dlatego naszym Klientom, rekomendujemy używanie filtrów, zwłaszcza gdy do kompresora podłączają oni narzędzia pneumatyczne. 

 

Kupując kompresor, polecamy zaopatrzenie się w akcesoria oraz narzędzia pneumatyczne. W ten sposób będziesz mógł w pełni wykorzystać potencjał tego niezawodnego urządzenia. Z kompresorem prace domowe to prawdziwa przyjemność!

 

Po więcej narzędzi oraz ciekawych porad zapraszamy naszą stronę - Centrum Narzędziowe Jedmar

Najnowsze na blogu

Rodzaje zszywaczy — poznaj specyfikację

Zszywacz jest narzędziem, którego nie powinno zabraknąć w wyp

Jak chronić słuch w pracy?

Bezpieczeństwo człowieka oraz ogólna higiena pracy są bardzo

Jak zbudować karmnik dla ptaków? Poradnik, krok po kroku

Wielkimi krokami zbliża się okres zimowy.

Jaki kompresor wybrać?

Wybór kompresora jest poważną decyzją, ma on na celu usprawni

Ekologia na budowie? Innowacje Makity

Ekologia to dziś modne słowo. Nie bez powodu.

Gwoździarki Tjep trzeciej generacji

Gwoździarki marki Tjep trzeciej generacji to temat, na który sz

Akcesoria do pracy przy krokwiach dachowych

Budowa dachu nie należy do prostych zadań.

Najlepsze akcesoria do gwoździarek

Gwoździarka to urządzenie, które w znacznym stopniu poprawi sz

Listwy przypodłogowe — jak je dobrać i zamontować

Remontując swój, chcesz, aby każdy jego element wyglądał est

Jakie wkręty do regipsów?

Z pewnością każda osoba przeprowadzająca remont miała styczn

Jedmar © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja - Re Bena Gesta
userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram