Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Gwoździarka pneumatyczna – jaką wybrać?

Wybór gwoździarki pneumatycznej trzeba przemyśleć. Warto zastanowić się jakiego narzędzia właściwie szukamy, co jest nam potrzebne, z czego możemy zrezygnować i co do czego najczęściej przybijamy. Inaczej zostaniemy ze sprzętem, który nie sprawdza się u nas, bo został zaprojektowany do innego typu zastosowań i wrócimy do młotka.

Gwoździarka pneumatyczna – 6 praktycznych porad, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia

 

1. Dobre wyważenie - trudno to ocenić w sklepie, ponieważ dopiero po dołączeniu węża zasilającego można stwierdzić, czy całość jest dobrze wyważona. Można jednak skorzystać ze swojego doświadczenie w pracy z narzędziami pneumatycznymi i na chłodno ocenić, czy akurat ten model sprawdzi się w naszym miejscu pracy.

 

2. Wygodny uchwyt - gwoździarki wbijają gwoździe szybko i na pewno przyspieszą pracę, ale trzeba się przygotować na to, że spędzimy chwilę z tym urządzeniem. Warto wybrać takie, które możemy stabilnie złapać nawet w niekomfortowej pozycji. Antypoślizgowy uchwyt i hak do zawieszenia na pasie będą dodatkowymi udogodnieniami, które ułatwiają pracę.

 

3. Wzierniki magazynka - w jaki sposób sprawdza się ile gwoździ pozostało jeszcze w magazynku? Czy żeby zajrzeć do niego, trzeba koniecznie przerwać pracę i czy jest to dla nas wygodne? Koniec końców podczas pracy będziemy sprawdzać stan magazynka dosyć regularnie. Nie warto za każdym razem denerwować się na złe rozwiązania konstrukcyjne.

 

4. Ciśnienie robocze - czy nasz kompresor będzie w stanie zasilić gwoździarkę wymaganym ciśnieniem? Zwykle wymagane jest ciśnienie rzędu 7-7,5 barów.

 

5. Długość i typ gwoździ - jakich gwoździ i do jakich zadań używamy najczęściej, jakich potrzebujemy długości? Gwoździarka ma zawsze ograniczenia, z jakiego typu magazynkami gwoździ może pracować - jest podany zakres długości, średnicy i konkretny typ łba gwoździa.

 

6. Rodzaj powierzchni, na których pracujemy - gwoździarki pneumatyczne to narzędzia uniwersalne,więc pozwolą nam pracować w materiałach miękkich i twardych jednak typowa gwoździarka pneumatyczna do betonu będzie miała parametry nieco inne od podstawowej gwoździarki do drewna

 

Gwoździarka pneumatyczna gwoździarce pneumatycznej nie jest równa – jak widać. Zwrócenie uwagi na podane kryteria pomoże kupić odpowiedni sprzęt do zakresu naszych prac. W ofercie sklepu Jedmar znajdziemy gwoździarki pneumatyczne, o szerokim spektrum zastosowań i na pewno znajdziemy tą jedyną, której nie będziemy chcieli już wypuścić z ręki.

Najnowsze na blogu

Gwoździarka pneumatyczna – jaką wybrać?

Wybór gwoździarki pneumatycznej trzeba przemyśleć.

Jak działa gwoździarka pneumatyczna?

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, potrzebnych podczas du

Poznaj zalety zszywaczy stolarskich

Prace remontowe, budowlane czy hobbystyczne majsterkowanie wymaga

Gwoździarka – narzędzie idealne nie tylko dla fachowców

Gwoździarki mają na tyle wszechstronne zastosowania, dzięki kt

Gwoździe do gwoździarki - wszystko, co musisz wiedzieć

Wybór odpowiedniego osprzętu jest równie ważny, co wybór sam

Wiązarki do zbrojeń – niezbędne na budowie

Wiązarki zbrojeniowe służą do zabezpieczania miejsc łączeni

Przecinarka zbrojeniowa — jak wybrać najlepsze urządzenie?

Profile zbrojeniowe to podstawa solidnej konstrukcji, a dzięki p

Urządzenia, które odmienią pracę dekarza

Zawód dekarza wymaga zarówno siły, jak i precyzji.

Jak wybrać gwoździarkę?

Gwoździarka należy do urządzeń, które potrafią zrewolucjoni

Jaki olej do sprężarki?

Prawidłowe działanie sprężarki zdeterminowane jest przez wie

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram