Biuro Obsługi Klienta
618 977 925

Przecinarka zbrojeniowa — jak wybrać najlepsze urządzenie?

Profile zbrojeniowe to podstawa solidnej konstrukcji, a dzięki przecinarkom ich montaż stał się o wiele łatwiejszy i szybszy. Przecinarki do kształtowników stalowych nadają się do użytku na placach budowy, jak również w magazynach czy fabrykach stali i żelbetonu. W większości, urządzenia te są mobilne i komfortowe w użytkowaniu, co znacznie zwiększa produktywność oraz efektywność wykonywanej pracy. Tradycyjne ręczne nożyce do zbrojeń, może i są przeznaczone do twardych metali, lecz ich użycie podczas przycinania prętów jest bardziej czasochłonne oraz wymaga większego wysiłku fizycznego.

Przecinarka zbrojeniowa – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając przecinarkę zbrojeniową inaczej nazywaną nożycami do metalu, warto zwrócić uwagę na producenta oraz opinie, ponieważ jest to sprzęt, który powinien służyć wiele lat. W tym przypadku kierowanie się najniższą ceną nie będzie ekonomicznym wyborem, powinna to być dobrze przemyślana inwestycja, która zagwarantuje lata niezawodności. Użytkowanie przecinarki oszczędza cenny czas, który można przeznaczyć na inne działania — z tej perspektywy powiedzenie czas to pieniądz okazuje się niezwykle trafne.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na częstotliwość obrotów, urządzenie o wysokiej prędkości obrotowej umożliwi przecinanie różnego typu metali. Producenci często oferują przecinarki z wymiennymi tarczami i innymi akcesoriami, co jest dodatkowym atutem podczas wybierania idealnego produktu. Oprócz cięcia prętów zbrojeniowych, niektóre przecinarki pozwalają na gładkie cięcie rur czy prętów gwintowanych.

Przecinarka zbrojeniowa – rodzaje i specyfikacje

Istnieją dwa typy przecinarek — tarczowe i taśmowe. Tarczowe wydają się bardziej popularne oraz uniwersalne, z kolei taśmowe cechuje większa precyzja i służą do realizowania mało skomplikowanych prac. Jeśli chodzi o zasilanie to większość produktów jest zasilana kablem sieciowym, ale zdarzają się też modele akumulatorowe. Dobrymi opiniami cieszą się profesjonalne przecinarki duńskiej marki Tjep, która oferuje różne warianty urządzeń w tym nożyce o napędzie akumulatorowym, jak również elektro-hydraulicznym. Ważna jest także waga urządzenia oraz uchwyt, który powinien gwarantować wygodną oburęczną pracę, bez ślizgających się dłoni.

Najważniejsze parametry – przecinarka zbrojeniowa

Podsumowując, przy wyborze najlepszych elektrycznych nożyc do cięcia zbrojeń, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Prędkość obrotowa
  • Moc
  • Dopuszczalna średnica cięcia
  • Wytrzymałość ostrza
  • Typ — tarczowa, taśmowa
  • Napęd — akumulatorowy, elektryczny, elektryczno-hydrauliczny
  • Napięcie zasilające
  • Waga i wymiary
  • Wygodny uchwyt

Warto dokładnie przeanalizować specyfikacje sprzętu przed jego zakupem, aby jak najdłużej cieszyć się komfortowym oraz wydajnym użytkowaniem. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, a także towarzyszących jej warunków, odpowiedni będzie inny model przecinarki zbrojeniowej.

 

 

Najnowsze na blogu

Wiązarki do zbrojeń – niezbędne na budowie

Wiązarki zbrojeniowe służą do zabezpieczania miejsc łączeni

Przecinarka zbrojeniowa — jak wybrać najlepsze urządzenie?

Profile zbrojeniowe to podstawa solidnej konstrukcji, a dzięki p

Urządzenia, które odmienią pracę dekarza

Zawód dekarza wymaga zarówno siły, jak i precyzji.

Jak wybrać gwoździarkę?

Gwoździarka należy do urządzeń, które potrafią zrewolucjoni

Jaki olej do sprężarki?

Prawidłowe działanie sprężarki zdeterminowane jest przez wie

Jak wkręcać wkręty do blachy trapezowej?

Blacha trapezowa należy do najchętniej wybieranych materiałów

Montaż płyt gipsowych na wkręty

Dowiedz się w jaki sposób prawidłowo zamontować płytę gipso

userenvelopesmartphoneearthclock linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram